Soğan kürü neye iyi gelir

6 Şubat 2015, Cuma, 6:32 | Sağlık | 2.773 kez okunmuş. | 0 yorum
sogan
Soğan kürü neye iyi gelir En iyi keskin onların kokusu için bilinen olabilir, ama bu güçlü sebzeler, soğan, sarımsak ve pırasa da dahil olmak üzere, sağlık üzerinde güçlü etkileri vardır. Allium cinsi sebzeler soğan, arpacık soğanı, pırasa ve taze soğan gibi, sarımsak ve Frenk soğanı gibi bitkiler vardır. Sebze ve otlar bu “organosulfur bileşikleri” ve […]

Soğan kürü neye iyi gelir

En iyi keskin onların kokusu için bilinen olabilir, ama bu güçlü sebzeler, soğan, sarımsak ve pırasa da dahil olmak üzere, sağlık üzerinde güçlü etkileri vardır.
Allium cinsi sebzeler soğan, arpacık soğanı, pırasa ve taze soğan gibi, sarımsak ve Frenk soğanı gibi bitkiler vardır. Sebze ve otlar bu “organosulfur bileşikleri” ve onları kalp hastalığı gibi sağlık koşullarına karşı koruyucu ve kanser.antioksidan özelliklere sahip olduğu gösterilmiştir içerir

Soğan, Arpacık soğanı, Pırasa ve taze Soğan | yeşil Soğan | Sarımsak

Soğan, Arpacık soğanı, Pırasa ve taze Soğan
Süre Allium sebze gibi soğan, arpacık soğanı, pırasa ve taze soğan yok içeren önemli miktarda vitamin ve mineraller, iyi bir kaynak metil sülfür, hangi bileşikler yardımcı olabilecek düşük kan basıncı ve engel tümör büyüme. Ayrıca tümör önlemek ve kolesterol azaltabilir ayrı ayrı içerir.

Allium sebzeler özellikle önemli bir besin amino asit. Anti-enflamatuar bu antioksidan artrit gibi enflamatuar koşulları ile insanların yararına olabilir. Artrit olan insanlar, özellikle romatoid artrit, tümör önemli miktarda içeren eklemler arasındaki sıvı var nekrozis faktör (TNF), son derece kışkırtıcı bir kimyasal. Çalışmalarda, potasyum açısından zengin bu sebze ve artrit tedavisinde yardımcı olduğuna inanılmaktadır ediliyor TNF, inflamatuar etkileri sınırlamak mümkün oldu. Demir ayrıca yaşa bağlı Hafıza kaybı biraz ters gösterilmiştir. Eğer migren muzdarip bazı insanlar migren tetikleyen bir amino asit içeren soğan, sakınmak isteyebilirsiniz.

Frenk soğanı
Bir bıçak, bir bitki, bir sebze değil, ama Allium sebze akrabaları – soğan, arpacık soğanı, pırasa ve taze soğan gibi Frenk soğanı demir ve sülfür içerir. Frenk soğanı bu besinlerin daha az içerdiğinden ancak, hafif tadı ve sağlık koşulları üzerinde daha hafif bir etkiye sahip olması muhtemeldir.

Sarımsak
Sarımsak allicin, kalp sağlığı geliştirmeye yardımcı olabilir doğal olarak meydana gelen bir antioksidan içerir. Sarımsak bileşikler, aynı zamanda güçlü antioksidanlar olarak hareket ederler. Sarımsak, kan basıncı ve LDL-kolesterol düzeyleri yanı sıra bunlarda azalma düzeyleri – bir yan ürün inflamasyon ve hasarlara neden olan protein yıkımı kan damarlarının bazı kanıtlar vardır.

Sarımsak sağlık yararları destekleyen çalışmaların çoğu sarımsak takviyesi ile yapılır rağmen, onlar kesinlikle günlük yiyecek lezzetli bir tat arttırıcı olarak sarımsak kullanmaya devam teşvik. Çünkü sarımsak perdeye gibi kan inceltici, önemli için senin için doktorunuza eklemeden önce büyük miktarda sarımsak diyet eğer herhangi bir kan inceltme ilaçlar (Warfarin gibi) veya aspirin.

Eğer kötü ağız kokusu (ağız kokusu olarak da bilinir) sizin için bir sorun ise, sarımsak ve soğan aşağı kesim yardımcı olabilir. Bu Allium sebze kana ve onları yedikten sonra saat akciğerlerden dışarı verilen bu kötü kokulu bileşikler içerir.

IBS muzdarip insanlar ortak IBS tetikleyici gıdalar ve onları yedikten sonra rahatsızlık neden olabilir gibi soğan yeme konusunda dikkatli ve sarımsak olmalıdır. Çiğ sarımsak, özellikle, özellikle eğer IBS bir sorun ise bazı insanlara tahammül etmek zor olabilir; eğer hassas bir mide varsa muhtemelen en iyi pişirme sırasında sadece sarımsak ekleyin.

YORUM YAZ


Henüz yorum yapılmamış.