Günde Kaç Mekik Çekmek Gerekir

31 Ocak 2014, Cuma, 3:42 | Spor | 5.988 kez okunmuş. | 0 yorum
The Coaching Effect
Karin kasi icin gunde kac mekik Size bu çalışmamızda, günde kaç mekik çekilmeli hakkında bulabildiğimiz herşeyi aktarmaya çalışacağız. Öyleki karin kasi yapmak icin kac mekik konusu hakkında kafanızda herhangi bir soru işareti kalmasın. Mekik cekmek karin kasi yapar mi 14 yaşındayım boyum biraz kısa 1.55, kilom 46 mekik, şınav çekiyorum. Şınav çekmeyi bıraktım. Çünkü şınav […]

Karin kasi icin gunde kac mekik

Size bu çalışmamızda, günde kaç mekik çekilmeli hakkında bulabildiğimiz herşeyi aktarmaya çalışacağız. Öyleki karin kasi yapmak icin kac mekik konusu hakkında kafanızda herhangi bir soru işareti kalmasın.
The Coaching Effect
Mekik cekmek karin kasi yapar mi

14 yaşındayım boyum biraz kısa 1.55, kilom 46 mekik, şınav çekiyorum. Şınav çekmeyi bıraktım. Çünkü şınav çekmek boyun uzamasını engelliyormuş diye duydum bunuda geçenlerde farkettim. Şu an mekik e yöneldim. Neyse arkadaşlar sorum şu olacaktı; Güzel bir karın kası elde etmek için, Günde kaç mekik çekilmeli ?

Günde kaç mekik çekmeliyim

Yeni başlıyor isen ilk 2 gün için 20′den fazla, ilk bir haftayı tamamlamak için günde 50 sonra günde 100 kez işini görebilir. Tabii daha fazla çekebiliyorsan bu sayıları artırabilirsin. Önemli olan hep birden değili yavaş yavaş seviyeyi yükseltmek. 1 ay kesintisiz devamlı çalışırsan eski ile yeni arasındaki farkı detaylı hissediceksin. Bence sadece mekik değil, şınav, side stretch, quadriceps, achilles stretch’te iyi gelir. Daha fazla verim alır daha fazla enerjik olursun. Şuan ben bu anlattıklarımın faydalarını görüyorum. Kolaylıklar dilerim …

Mekik çekerken dikkat edilmesi gerekenler.

Mekik çekerken hızlı davranmamalısınız. Beliniz zarar görebilir.
Ellerinizi başınızın arkasına koymayın, bu hareket boynunuza zarar verebilir. Ellerinizi göğüslerinizin üzerine çapraz olarak koyun.
Mekik çekmeye başlarken ( yani ilk günlerde) kendinizi fazla zorlamayın. Az sayıda ve az açıda başlayarak, daha sonraki günlerde artırın.
Sporda kontrollü nefes almanın büyük faydası var. Mekik çekerken, vücudunuzu yerden kaldırırken nefesinizi verin, sırtınızı aşağı bırakırken nefesinizi alın. Bu sayede daha fazla enerji yakılacaktır.
Sırtınızı sağa sola değil, düz bir şekilde yukarı kaldırın.
Bacaklarınızı 90 derece bükmeli, ayaklarınız tamamen yere basmalıdır.
Mekik çekerken, tamamen aç veya tamamen tok olmamaya dikkat edin.
Uzandığınız zemin düz ve yumuşak olmalıdır.
Mekik hareketinin faydalarından tam olarak yararlanmak için, mekik aletlerini tercih etmemenizi öneririm.

YORUM YAZ


Henüz yorum yapılmamış.