Ten rengine uygun makyaj

15 Ocak 2015, Perşembe, 6:24 | Kadın | 4.346 kez okunmuş. | 0 yorum
670px-Choose-Makeup-Skin-Tone-1
Beyaz bir gömlek giyin ve aynaya bakın . Sarı ışık veya cildinizi yansıyacak floresan ışığı gibi doğal ya da akkor ışık olduğundan emin olun . Cildiniz daha sarı – kırmızı gibi görünüyor olmadığına bakın – sıcak cilt tonları ; ya da daha fazla mavi – pembe – Serin cilt tonları . Cilt tonu yansıttığı veya […]

Beyaz bir gömlek giyin ve aynaya bakın . Sarı ışık veya cildinizi yansıyacak floresan ışığı gibi doğal ya da akkor ışık olduğundan emin olun . Cildiniz daha sarı – kırmızı gibi görünüyor olmadığına bakın – sıcak cilt tonları ; ya da daha fazla mavi – pembe – Serin cilt tonları . Cilt tonu yansıttığı veya beyaz karşı geliştirilmiş ten rengi altında renk , cilt rengi değil . Cilt undertone genellikle renk söz ederken sadece sesini cilt kısaltılır . Orada birçok cilt renkleri , ama sadece iki temel cilt tonları – sıcak ve soğuk . Eğer cilt tonunu öğrendiğinizde , sizin makyaj renkleri seçebilirsiniz .

Adil , orta , zeytin ya da koyu – içine düşmek büyük ten rengi kategorilerinin hangi karar verin. Aynı ten rengi olan insanlar her zaman aynı cilt tonu yoktur . Örneğin, açık tenli ve tonda serin , ya da tenli adil ve tonda sıcak olabilir . Sen serin ya da sıcak ya koyu tenli olabilir . Bu sizin etnik ve genetik büyük ölçüde bağlıdır . Tam olarak 1 ten rengi kategorisi olmayabilir , ve çoğu insan – arasında bulunmaktadır . En yakın kategoriyi belirlenmesi daha hızlı bir renk paleti bulmanıza yardımcı olacaktır

Cildinizin rengi tam olarak eşleşen bir fondoten seçin . Eğer cilt yaz aylarında biraz daha koyu olmasına bağlı olarak kış yaz temellerini geçmek gerekebilir .

Cildinize temel sahipsiniz . Test vakıf için en iyi yer için alt yanak ve çene kemiği arasındaki cilt üzerinde . Vakıflar ya sarı- bazlı veya mavi – tabanlı . Bazı makyaj hatları aslında için yapılmış sesi göstermek için ” serin bej ” ya da etiketlerinde “sıcak bal ” gibi sözler var .
Eğer serin bir cilt tonu varsa mavi veya pembe tonları ile serin bir renk seçin temeli .
Sıcak bir cilt tonu için sarı tonlu vakıf seçin .
Cildiniz koyu ise , vakıf sen kül bakmak yapmaz emin olun . Eğer öyleyse , farklı bir renk veya sarı – tabanlı vakıf deneyin .

Cildinizin tonunu tamamlayan ve göz rengini arttıran bir renk seçin .
Sıcak cilt tonları olan insanlar gibi yeşillikleri , kahverengi , altın ya da pembe gibi , bir altın rengi ile göz farı giyebilir .
Eğer serin bir cilt tipi ise , maviler , griler , gümüş , pembe , ve erik göz gölgeler almak . Göz rengi ve cilt rengi gibi cilt tonu için doğru bir göz farı seçin . Koyu cilt tipleri ve göz renkleri , koyu , için cesur göz farı giymek kolaydır .

670px-Choose-Makeup-Skin-Tone-1

670px-Choose-Makeup-Skin-Color-1

670px-Choose-Makeup-Foundation-2

 

 

 

 


Galerideki Resimler

  • 670px-Choose-Makeup-Skin-Tone-1
  • 670px-Choose-Makeup-Skin-Color-1
  • 670px-Choose-Makeup-Foundation-2

YORUM YAZ


Henüz yorum yapılmamış.