Google Glass : Tony Fadell

16 Ocak 2015, Cuma, 9:12 | Teknolojii | 1.857 kez okunmuş. | 0 yorum
Google Glass son zamanlarda yıldızı yavaş yavaş sönüyormuş gibi bir izlenim hissediliyordu. Tasarlayicilar bu yeni jenerasyon gözlüğe olan ilgilerini azaltmış durumdaydi, Glass ile ilgili olarak yapılan haberler azalmıştı. Lakin Google’ın Glass ile işinin bitmediğini gerçekleştirilen son duyuruyla anlamis bulunuyoruz. Google, sunduğu açıklamayla Google Glass’ı Google X experimental projeler kuluçka merkezinden mezun ederek bağımsız bir bölüm […]
Google Glass son zamanlarda yıldızı yavaş yavaş sönüyormuş gibi bir izlenim hissediliyordu. Tasarlayicilar bu yeni jenerasyon gözlüğe olan ilgilerini azaltmış durumdaydi, Glass ile ilgili olarak yapılan haberler azalmıştı. Lakin Google’ın Glass ile işinin bitmediğini gerçekleştirilen son duyuruyla anlamis bulunuyoruz.
Google, sunduğu açıklamayla Google Glass’ı Google X experimental projeler kuluçka merkezinden mezun ederek bağımsız bir bölüm hâline getirdiğini duyurdu. Söz konusu bölüm raporlamasını da Nest’in kurucusu ve çalışmalarına Google çatısı altında devam eden Tony Fadell tarafından yapilacak. Hali hazırda Google Glass sorumlusu Ivy Ross günlük rutin işlerin sorumluluğunu üstlenmeye devam edecek, fakat o da raporlamasını Fadell’e yapacak. Sonuc olarak Nest de bağımsız ve ayrı bir bölüm olarak varlığını sürdürecek ve yine Tony Fadell Nest’in sorumluluğunu devam ettirecek.

YORUM YAZ


Henüz yorum yapılmamış.