Cevizin Prostat Kanserine Etkisi

19 Ocak 2015, Pazartesi, 9:26 | Sağlık | 1.845 kez okunmuş. | 0 yorum
ceviz
Ceviz prostat kanserini yavaşlatıyor Cevizin, erkeklerde kansere bağlı hayat kayıplarının en önemli sebeplerinden biri olarak belirtilen Prostatı, yavaşlattığı tespit edildi. Journal Of Medicinal Food Dergisinde vurgulanan araştırmada; erkeklerde kansere bağlı ölümlerin en önemli sebeplerinden biri olan Prostat Kanseri yayiliminin ceviz yönünden zengin bir beslenmeyle azaltildigi ortaya konuldu. Bilimsel araştirmada, cevizin kanser gelişimiyle bağdaştırılan bir dizi […]

Ceviz prostat kanserini yavaşlatıyor

Cevizin, erkeklerde kansere bağlı hayat kayıplarının en önemli sebeplerinden biri olarak belirtilen Prostatı, yavaşlattığı tespit edildi.

Journal Of Medicinal Food Dergisinde vurgulanan araştırmada; erkeklerde kansere bağlı ölümlerin en önemli sebeplerinden biri olan Prostat Kanseri yayiliminin ceviz yönünden zengin bir beslenmeyle azaltildigi ortaya konuldu.

Bilimsel araştirmada, cevizin kanser gelişimiyle bağdaştırılan bir dizi mekanizma üzerinde, özellikle kanserli hücrelerin büyüyüp çoğalmasını güçleştirerek, pozitif etkide bulunduğunun ortaya çıkarıldığını vurgulandı.

YORUM YAZ


Henüz yorum yapılmamış.