Toplam 1 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 1 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: izmirdeki tiyatrolar -semtleri -adresleri -tefon numaraları -oynanan oyunları -izmir

 1. #1
  ftm
  Status
  Offline
  Super Moderator
  Üyelik tarihi
  29.Mayıs.2009
  Mesajlar
  1,815

  Standart izmirdeki tiyatrolar -semtleri -adresleri -tefon numaraları -oynanan oyunları -izmir

  Aradığınız bilgiyi bulamadıysanız;
  BİZE SORUN CEVAPLAYALIM

  İZMİR deki tiyatrolar


  Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu - Tel: 0 232 388 78 43
  D.E.Ü. G.S.F. Suat Taşer Gösteri Salonu - Tel: 0 232 421 36 47
  D.E.Ü. Sabancı Kültür Sarayı - Tel: 0 232 441 84 77
  Hamle Tiyatrosu - Tel: 0 232 446 88 57
  Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesi - Tel: 0 232 369 64 87
  Konak Sahnesi - Tel: 0 232 489 20 58
  Karşıyaka Belediyesi Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu - Tel: 0 232 362 61 61
  Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu - Tel: 0 232 489 95 49
  Kültürpark Çamlık Senar Nejat Uygur Tiyatrosu - Tel: 0 232 482 12 70
  Kültürpark Gençlik Tiyatrosu - Tel: 0 232 445 09 01
  Mustafa Gökçek Tiyatrosu (MGT) - Tel: 0 232 370 21 01
  Sanat Tiyatrosu - Tel: 0 232 484 52 20
  Tansaş Çocuk Tiyatrosu - Tel: 0 232 462 12 00
  Yaklaşım Sanatevi Mehmet Sönmez Tiyatrosu - Tel: 0 232 381 81 25  İZMİR DEVLET TİYATROLARI

  CESUR KADINLAR
  Yazan Rona Munro Çeviren Şirin Yener Rejisör Alev Kerimoğlu Dekor Yıldız İpeklioğlu Işık Seyhun Ayaş Oyuncular: Filiz Övün, Nurhayat Boz, Nalan Sünger, Süreyya İdiz. İrlanda iç savaşının atmosferi içinde 4 kadının durumlarını irdelemektedir. Gündelik yaşamın sıradanlığında, kişisel yaşamlarına gömülmüş kalmış olan kadınlar, dış dünyada olup bitenlerle ilgilenmemektedirler.

  GÜNEYLİ BAYAN
  Yazan Bilgesu Erenus Rejisör Serap Eyüboğlu Dekor Candan Günay Kostüm Candan Günay Işık Erdal Güner Müzik Cem İdiz Oyuncular: Hülya Savaş Hakan Özgömeç 2 perde Mc Carty dönemi Amerika’sında, ünlü yazar Lilian Helman’ın soruşturma komisyonuna çağrılmasını konu ediniyor. Helman’ın bireysel ve toplumsal hesaplaşması, yanında “Güneyli Bayan”, cadı kazanı haline dönüştürülen süreçlerde, toplumların içine düştüğü durumları sergiliyor.


  KALPAKLILAR
  Samim Kocagöz’ün romanından ve oyunlaştırmasından yola çıkılarak, Tamer Levent tarafından yorumlandı. Yazan Samim Kocagöz Çeviren Murat Çelikel Dekor Sertel Çetiner Kostüm Nalan Türkoğlu-Funda Çebi Işık Mehmet Yaşayan Oyuncular: Serdar Kamalıoğlu, Alev Soysal, Evren Serter, Aylin Kumbaracıoğlu. Oyunda 9 Eylül'de İzmir'de sonlanan Kurtuluş Savaşımız anlatılmaktadır. Cumhuriyet'in 80. yılı nedeniyle özel olarak hazırlanan oyunda, Günün genç kuşağının Kurtuluş Savaşı ‘anımsamalarının’ göstermeci bir teknikle incelendiği oyunun dramaturjisi Haluk Işık’a, sahne tasarımı Sertel Çetiner’e, giysi tasarımı Nalan Türkoğlu ile Funda Çebi’ye ve ışık tasarımı Mehmet Yaşayan’a ait. Oyunda, başrolleri Serdar Kamalıoğlu, Alev Soysal, Evren Serter ve Aylin Kumbaracıoğlu paylaşıyor.


  YAZ MİSAFİRLERİ
  Yazan Maksim Gorki Çeviren Murat Çelikel Rejisör Bülent Arın Dekor Tayfun Çebi Işık Kemal Gürgün Oyuncular: Gürol Tonbul, Şebnem Doğruer, Sevda Özgömeç, Mete Şahinoğlu, Ümit Bakış, Serpil Aktaş. 1917 öncesi Rusya'sında geçen oyun, çürüyen bir toplumun simgeleri halinde işlenen kişileriyle, değişim ve dönüşümün kaçınılmazlığını irdelemektedir. İzleyici bu değişim ve dönüşümün altında kalacakları kesin olan insanların açmazlarına, gerçek yaşamla kopan bağlarına ve giderek her birinin "yaz misafiri" konumuna düşmelerine, Çehov atmosferine benzer bir ortamda tanıklık yapmaktadır.
  --------------------------------------------------------------------------------

  Karşıyaka Belediye Tiyatrosu
  Ziya Gökalp Kültür Merkezinde yerleşik tamamen amatör oyunculardan geniş kadrosu olan Belediye Tiyatrosu bu yıl da bir Çocuk ve bir Komedi oyunla perde açıyor.
  İlktemsili 25.Ekim de yapılan Ray Cooney'in Kaç Baba Kaç oyunu Mayıs.2004 e kadar her Cumartesi günü saat 20.00 de ücretsiz olarak sahne alıyor.
  Zamana karşı oynanan oyun ve müzikler izleyenlere eğlenceli dakikalar sunuyor.
  Karşıyaka'nın tek kapalı ve en derin sahneli tiyatro salonuna sahip olan Ziya Gökalp K.Merkezi, Soğukkuyu da Anadolu caddesi üzerinde; dolmuş, otobüs güzergahı üzerinde, kolay ulaşıma ve otoparka sahip.
  Davetiyeler hafta başından itibaren K.yaka Belediyesi Kültür Md.lüğünden temin edilir.


  --------------------------------------------------------------------------------

  Tiyatroevi

  Newton Bilgisayardan Ne Anlar?
  2001 yılında İzmir’de kurulan Tiyatroevi İzmir bu sezon Behiç Ak’ın Newton Bilgisayardan Ne Anlar? adlı oyununun dünya prömiyerini yapıyor.
  2001 yılında İzmir’de kurulan Tiyatroevi İzmir bu sezon Behiç Ak’ın Newton Bilgisayardan Ne Anlar? adlı oyununun dünya prömiyerini yapıyor. Günümüz modern insanına yönelik bir mutluluk eleştirisi olarak nitelendirilen oyun 8 Mart’tan başlayarak 22, 29 ve 31 Mart tarihlerinde Fuar İzmir Sanat salonunda seyirciyle buluşacak... Oyunun, “modern insanın hımbıllıklarına, miskinliklerine, tuhaf çelişkilerine mizahi pencereden baktığını” belirten oyunun yönetmeni Semih Çelenk oyun hakkında şunları ekliyor. “Newton Bilgisayardan Ne Anlar? günümüz insanının gerçeklikle ilişkisini çarpıcı, tuhaf, absürd örnekler ile sıradan durumlar ve insanlar üzerinden anlatıyor. Denize girmek için geldikleri deniz kıyısında durmaksızın yiyip içen bir çiftin mutluluk, huzur, aşk, güzellik, teknoloji, sağlıklı yaşam üzerine takıntılarına, saplantılarına, absürd yaklaşımlarına tanık oluyoruz oyun boyunca. Aslında sahnede büyütüldüğü varsayılan bu absürdlükleri çevremizde sık sık görmemiz mümkün. Bugünün seyircisine hitap eden bir oyun olduğunu düşünüyorum. Seyirci gündelik yaşamda kendi haline benzer haller görecek bu oyunda sahnede...” Oyun, yukarda belirtilen tarihlerde Fuar İzmir sanat’ta 20:30’da sergilenecek. (İzmir Sanat 0-232-483 63 34)

  KAFE TİYATRO OYUNU Türkiye'de Eğitim Hayatına Eğlenceli Bir Bakış: Mektep

  Tiyatroevi İzmir salı akşamları 20:30'da Alsancak Punta Daydreamer's Lounge'de Mektep adlı kafe tiyatro oyunununu sergilemeye başlıyor. 11 Mart Salı gününden itibaren sahne alacak oyun Özen Rodop-Semih Çelenk imzasını taşıyor. Geçtiğimiz yaz İzlandalı yazar Vala Thorsdottir'in Çatıdaki Yarasa adlı oyunu ile başladıkları Kafe-

  Tiyatro oyunlarına Mektep ile devam eden Tiyatroevi İzmir önümüzdeki aylarda ise Lucien Lambert'in yazdığı Taner Aşkın'ın çevirdiği Charlottes adlı oyunla devam edecek. Mektep'in eğitim hayatımızla ilgili bir oyun oynayan iki oyuncunun geçmişle ve gelecekle ilgili sorgulamalarını konu aldığını ve seyirciyle etkileşimli bir biçimde geliştiğini söyleyen oyunun yönetmeni Hamit Demir, Punta ile Kafe Tiyatro konusunda geçen yıl başlayan ortaklıklarının yeni ürünlerle de süreceğini belirtiyor. "Mektep, otuz yıllarını aynı sahne üzerinde geçirmiş iki oyuncunun kendileri, yaşam ve tiyatro ile ilgili sorgulamalarının eşliğinde, hepsi de birer tutunamayan olan ve bir Türkiye resmini tamamlayan sekiz
  öğretmenin portresini eğlenceli bir biçimde sunmaya çalışan bir oyun.Daha önce çerçeve sahnede de oynanan bu oyunu, yeni mekanına göre yeniden biçimledik." Mektep'te başlıca rolleri Taner Aşkın ve Sencar Sağdıç oynarken, oyunun tasarımı N.Gazal Erten'e ve yapımı Özcan Dalmış'a ait.  --------------------------------------------------------------------------------

  TİYATRO KORDELYA

  DELİ AKLI
  İzmir Karşıyaka’da faaliyet gösteren Tiyatro Kordelya, üç sezondur oyunlarını İzmir seyircisiyle buluşturmaya sessiz sedasız devam ediyor. 2000-2001 yılında Ariel Dorfman’dan “Ölüm ve Kız”, 2001-2002 sezonunda ise Aziz Nesin’den “Bişey Yap Met” adlı oyunları sergileyen amatör grup, geçen yıl “Jacques ile Efendisi” ni sahnelemişti Tiyatro Kordelya'dan yeni oyun. DELİ AKLI. Kurgusu Tiyatro Boğaziçine ait olan Deli Aklı Tiyatro Kordelya tarafından 22 Eylül 2003 tarihinde Karşıyaka I.Amatör Tiyatro Festivalinin 1. gününde sergilenecek. Oyun, genç bir asistan doktorun deliler tarafından ele geçirilmiş bir akıl hastanesine atanması ve daha sonra delilerle işbirliği yaptığı gerekçesi ile onlarla birlikte hapse kapatılmasıyla birlikte gelişen olayları konu alıyor. "Akıllarından başka kaybedecek bir şeyi olmayan ki onu da çoktan kaybetmiş olan bir avuç deli, ayaklanıp bugüne kadar hiçbir isyanın yapamadığını yapmak istemişlerdir; imkansızı imkanlı kılmak..."  --------------------------------------------------------------------------------

  BTA

  KIRMIZI BALON
  OYUNLASTIRAN . HAYRETTIN FİLİZ
  YÖNETEN :UGUR UZUNEL
  İLK OYUN : 02.12.2004 20:30
  YER : BTA SAHNESI
  OYNAYANLAR : BTA ÖĞRENCILERI
  (06 +COCUKLAR ICIN UYGUNDUR)

  SANATTA YOZLAŞMAYA KARŞI NİTELİKLİ COCUK VE GENCLIK OYUNLARIYLA BTA İZMİR BORNOVA DAKİ DENEME SAHNESİNDE GÖSTERİMLERİNE DEVAM EDİYOR. 19,20 MART 20:30 'ÖLÜ' YAZAN YÖNETEN : HAYRETTİN FİLİZ (8 YAS USTU COCUK OYUNU) 21 MART 20:30 'PALTO' BRECHT TEN OYUNLASTIRAN VE YÖNETEN :HAYRETTİN FİLİZ (12 YAS USTU GENCLIK OYUNU) 27 MART 20:30 'ORHAN VELİ' ( 12 YAS USTU GENCLIK OYUNU) YER : DUMLUPINAR CAD NO:42/A ÖZKANLAR BORNOVA-İZMİR TLF: 232 347 36 26 WEB: 27 mart 2004 20:30 'Orhan Veli' (Genclik oyunu) Yazan yöneten Hayrettin
  Filiz BTA SAHNESİ (Adres: Dumlupınar cad No: 42/A Özkanlar-Bornova_İZMİR)
  TLF : 232 347 36 26 WEB:
  Ume yazan : Hayrettin Filiz Yöneten : Emre İpor Asistan : Sinem Koşar

  Ömer Hayyam Yazan - Yöneten : Hayrettin Filiz Oyun Tarihleri

  Sait Faik Yazan - Yöneten :Hayrettin Filiz

  Kitap Okuyan Öküz Yazan : Hayrettin Filiz Yöneten : Emre İpor Asistan : Özge Keskinoğlu

  İnek Meydan Savaşı Yazan : Hayrettin Filiz Yöneten : Emrah Erdoğan Asistan : Serkan Satlık Özgün Beste: Emre İpor

  Komik Bir Hastane Öyküsü Yazan : Hayrettin Filiz Yöneten : Uğur Uzunel Asistan : İlker İdiz Özgün Beste : Emre İpor

  Bibersapı Köy Kadınlarını Kalkındırma Derneği Yazan - Yöneten : Hayrettin Filiz

  Altın Armut Yazan - Yöneten : Hayrettin Filiz Asistan: Sinem Koşar
  Ulaşım için : 0232 347 36 26 .: dumlupınar cad. no 42-a özkanlar bornova izmir  --------------------------------------------------------------------------------

  ARTİT - ARKADAŞ TİYATRO TOPLULUĞU...
  ASIYE NASIL KURTULUR?
  TARIH:3 ARALIK 2004
  YER:AKM KONAK
  SAAT:20.30
  Yazar:Vasıf Öngören
  Yönetmen:Halil Kırkayak
  BILET FIYATI:5,000,000 TL izmirdeki tiyatrolar -semtleri -adresleri -tefon


  İzmir’de 22. kez ‘Tiyatro Günleri’
  İzmir Tiyatro Günleri’nin 22’ncisi, 27 Mart Dünya tiyatrolar Günü’nde İzmir Devlet Tiyatrosu’nun (İDT) “Lütfen Kızımla Evlenir misiniz?” oyunuyla başlayacak.
  Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, Büyükşehir Belediyesi, Ege ve Dokuz Eylül Üniversiteleri, İDT, İzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB) işbirliğiyle düzenlenen “İzmir Tiyatro Günleri’nin tanıtılması amacıyla düzenlenen basın toplantısında, İzmir’in bir kültür ve sanat şehri olduğunu, düzenlenen etkinliklerin bu amaca hizmet ettiğini söyledi. “Beni en çok mutlu eden, değer verdiğim nokta, ortak elektrik ve dayanışma içinde bütün kurumların yarattığı sinerjidir. İşte Tiyatro Günleri de bu sinerjinin bir ürünü” diyen Piriştina, tiyatro etkinliklerinin geniş kitlelere ulaşacağını kaydetti. Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ülkü Bayındır ise İzmir Tiyatro Günleri için bütün olanakları seferber ettiklerini belirtti. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Alıcı, etkinliğin 21 yıldır Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü öncülüğünde düzenlendiğini söyledi. 11 Nisan’da sona erecek etkinliğin “Lütfen Kızımla Evlenir misiniz?” oyunuyla açılacağını kaydetti.


  alıntıdır


  Konu ftm tarafından (25.Haziran.2009 Saat 04:11 ) değiştirilmiştir.

Benzer Konular

 1. Cevap: 0
  Son Mesaj : 17.Ağustos.2009, 10:59
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj : 17.Ağustos.2009, 10:58
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj : 17.Ağustos.2009, 10:58
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj : 17.Ağustos.2009, 10:58
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj : 29.Mayıs.2009, 16:12