Toplam 1 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 1 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ladin -ladin ağacı hakkında -ladin ağaçınözellikleri -bahçede ladin ağacı yetiştirilm

 1. #1
  ftm
  Status
  Offline
  Super Moderator
  Üyelik tarihi
  29.Mayıs.2009
  Mesajlar
  1,815

  Standart ladin -ladin ağacı hakkında -ladin ağaçınözellikleri -bahçede ladin ağacı yetiştirilm

  Aradığınız bilgiyi bulamadıysanız;
  BİZE SORUN CEVAPLAYALIM

  Diğer yaprak dökmeyen ağaçlar gibi ladinler de dört mevsimi değişimsiz tamamlar. Yeşili yazda bırakmak istemeyenlere duyrulur : bahçenize konuk edebileceğiniz birçok ladin türü var!

  Ladin picea punges’in anavatanı ABD’dir. Bahçelere en çok yakışan türleri arasında bulunan sarkık dallı Avrupa ladini piceo agabeyes ‘pendula’ ve mavi ladin picea pungens ‘glauca’ ülkemizde de peyzaj uygulamalarında da sık sık kullanılır.

  Çamgiller pineceae ailesinin picea cinsinde olan ağaçlardan bahsediyoruz aslında ladinleri anlatırken. Kozalaklı ağaçlardır bu ailenin mensupları. ladin -ladin ağacı hakkında -ladin ladin -ladin ağacı hakkında -ladin

  Güzelliğinden Bahsedelim…

  20-25 metre boylanma ve 2.5 metre gövde çapı yapar. Başlangıçta primidal, sonradan sütunumsu tepelidir. Dalları kalındır ve yatay olarak uzar. Sık yapraklar geniş bir yeşil alan yaratır. Dört mevsim dikimi yapılabilir ama sonbahar aylarında yapılan dikim, gelişimlerinin daha sağlıklı olmasını sağlar. Birden fazla ladini yan yana dikerek rüzgar kesici özelliklerinden de yararlanabilirsiniz.

  Mutlu Etmesi Kolay

  Nemli, serin yerlerde yetişir. Yaprakları kuraklığa karşı korunduğunda 6-8 yıl ağaç üzerinde kalır. Suya dayanıksız olduğu için geçirgen topraklara dikilmesi uygundur. Süzek olması koşuluyla hemen her toprakta sağlıklı gelişir. Mavi ladin ve Batı ladini diğerine göre kuraklığa daha dayanıklıdır. Fakir topraklarda bile gelişebilirler. Çok fazla büyüyen ladin türleri küçük bahçeler için önerilemez. Ama budamayla büyüme kontrol altına alınabilir. Tohumla, çelik alma yöntemiyle ya da aşılayarak üretim yapabilirsiniz.

  ladin -ladin ağacı hakkında -ladin
  ladin -ladin ağacı hakkında -ladin


  Konu ftm tarafından (23.Haziran.2009 Saat 13:53 ) değiştirilmiştir.