Toplam 1 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 1 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sıcak alerjisi - sıcak alerji - sıcak alerjisi hakkında

 1. #1
  yalın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Status
  Offline
  Administrator
  Üyelik tarihi
  15.Mayıs.2009
  Mesajlar
  38,203

  Standart sıcak alerjisi - sıcak alerji - sıcak alerjisi hakkında

  Aradığınız bilgiyi bulamadıysanız;
  BİZE SORUN CEVAPLAYALIM

  sıcak alerjisi (sıcak alerji) Hakkında: sıcak alerjisi konusu hakkında detaylı bilgiyi, sitemizin forumunda Hastalıklar bölümünde bulabilirsiniz.


  BULGU VE BELİRTİLER
  * Isıya soğuğa güneşe veya sürtünmeye maruz kalma sonucu bir döküntü veya kurdeşen gibi şişkinlikler meydana gelir.
  ACİL DURUM BELİRTİLERİ
  * Adale krampları kusma ve bayılma durumlarının soğuk suya batırılma sonucunda meydana gelmesi.
  Alerjiye benzeyen reaksiyonların en anlaşılmaz olanlarından biri basınç sıcaklık soğuk ışık ye güneş gibi fiziki uyarıcılara karşı olan tepkidir. Ürtiker en yaygın görülen semptomdur. Bu tip tepki gösteren kişilerin sıklıkla çok duyarlı bir ciltleri vardır. Bazen sadece küt bir maddenin cilde sürtünmesi birkaç dakika içinde bir şişme meydana getirir. Dermografi denen durumda cilt hafifçe bir sürtünmeye maruz kaldığı zaman (tırnakla olduğu gibi) hemen derhal kızarır ve cilde dokunulduğu yerde bir kabarıklık oluşur.
  Teşhis: Fiziki alerji benzeri belirtiler arasında şunlar vardır: Güçlü bir fiziki çalışmaya sıcak bir duşa veya duygusal strese tepki olarak ince kurdeşen tipi döküntüler basınca tepki olarak ellerin ve ayakların şişmesi ve soğuk havaya maruz kalmış olan vücudun yeniden ısınmaya tepkisi olarak kurdeşen. sıcak ve soğuk reaksiyonlarını test ederken doktorunuz tam olarak geçmişinizi soracak ve reaksiyon meydana gelip gelmediğini görmek için cilde uygulanan soğuk ve sıcak cisimlerle bir test yapacaktır.
  Tedavi: Sıcağa ve soğuğa karşı hipersansivite'i (aşırı duyarlılık) tedavi etmek için en iyi metot bunlardan mümkün olduğu kadar kaçınmaktır. Soğuk havada kalın kıyafetler giyiniz. Aşırı sıcak veya soğuk duş veya banyo yapmaktansa ılık banyo yapınız. Eğer vücudunuz soğuğa maruz kaldığı zaman kurdeşen meydana geliyorsa soğuk suda yüzmekten veya banyo yapmaktan kaçınınız. Doktorunuz güçlü bir antihistamin ilacını reçeteyle yazabilir.
  Güneşin meydana getirdiği kurdeşenin en iyi şekilde tedavisi güneşten (veya saloryum kullanmaktan) parfümlerden ve antibiyotikler antihistami-nikler diüretikler mantar ilaçları trankilizanlar ve hipoglisemikler (şeker düşürücü ilaçlar) gibi böyle reaksiyonlara sebep olduğu bilinen maddelerden uzak' durmaktır.

  Hastalıklar > Alerjik


  Konu ftm tarafından (09.Temmuz.2009 Saat 14:30 ) değiştirilmiştir.

Benzer Konular

 1. Cevap: 0
  Son Mesaj : 08.Temmuz.2009, 00:14
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj : 08.Temmuz.2009, 00:12
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj : 08.Temmuz.2009, 00:03
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj : 07.Temmuz.2009, 23:44
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj : 17.Haziran.2009, 14:40

Bu Konu için Etiketler