Toplam 1 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 1 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sütüm Yetiyor mu, Yetmiyor mu?

 1. #1
  Status
  Offline
  Senior Member
  Üyelik tarihi
  15.Haziran.2010
  Mesajlar
  496

  Standart Sütüm Yetiyor mu, Yetmiyor mu?

  Aradığınız bilgiyi bulamadıysanız;
  BİZE SORUN CEVAPLAYALIM

  Sütüm Yetiyor mu, Yetmiyor mu?
  Yapılan araştırmalar %1'den az annenin sütünün yetersiz olduğunu göstermektedir. Bu durumda süt ile endişelerin çoğunun nedeni ve çözümü bellidir.
  Eğer Bebeğiniz yeterince kilo almıyorsa Bebeğinizi önce bir sağlık kurulusuna götürün. Genel kontrollerinde herhangi bir rahatsızlık belirtisi yoksa:
  - Bebeği her istediği zaman ve sık sık emzirin.
  - Bebeğinizin altının temiz olduğundan emin olun.
  - Bebeğinizi çok fazla giydirmeyin. (Özellikle bebek emerken uyuyakalıyorsa ve bir süre sonra uyanıp ağlıyorsa.) Sütüm Yetiyor Yetmiyor
  - Kendinizi Sütüm az mi, Sütüm Yetmiyor galiba gibi endişelerden arındırın.
  - Doğru emzirme tekniği ile emzirdiğinizden emin olun.
  - Bebeğin idrarı da sizin için ipucu olabilir. bebeğinize anne sütünden başka bir gıda vermiyorsanız ve Bebeğiniz günde 6 defa idrar yapıyorsa sütünüz yeterlidir.

  Çoklu doğumlar: İkiz veya üçüz doğum yapmış annelerin çoğu bebeklerini yeterli süre sadece anne sütü ile besleyebilirler. Bu konuda anneler motive edilmeli ve desteklenmelidir. Ancak bebeklerin gelişimleri yakından izlenmeli, Eğer kilo almalarında duraklama olursa emzirme yanında uygun eklemeler yapılmalıdır.

  Çalışan anneler: En azından 4-6 ay izinli olabilmeleri için gayret edilmelidir. Bu sağlanamazsa çalışmaya başladıklarında da tek basına emzirmenin sürdürülebilmesi için süt izni günün en uygun zamanlarına ayarlanmalıdır. Anne evde olduğu süre içinde emzirme haricinde sağılan sütler buzdolabında saklanmalı, ayrıca çalışma yerinde sağdığı sütleri ya hemen göndererek yada uygun koşullarda saklayıp eve giderken götürmelidir.
  Böylece bebeğini ilk 4-6 ay tek başına anne sütü ile besleme çabasında olan anneye tüm aile bireyleri, akrabalar, komşular vb ellerinden gelen yardımı yapmalıdır.
  • SÜTÜNÜZÜN YETİYOR MU?
  - Günde 6-8 kez bezini ıslatıyorsa,
  - Günde 2 veya daha fazla hardal sarısı cıvık ve pürtüklü kaka yapıyorsa,
  - Emdikten ve gazını çıkardıktan sonra sakinleşip uyuyorsa
  - Aktifse ve sesli ağlıyorsa sütünüz Yetiyor demektir.

  Sütüm Yetiyor Yetmiyor


  Konu azra tarafından (08.Temmuz.2010 Saat 01:38 ) değiştirilmiştir.

Bu Konu için Etiketler