konu özet: folik asit hangi gidalarda var , folik asit hangi gidalarda bulunur , folik asit hangi gıdalarda vardır, folik asit iceren yiyecekler neler ,

Folik asit kaynakları nelerdir ?

Folik asit içeren yiyecekler : Koyu yeşil yapraklı sebzeler , tüm tahıllar ve kuru baklagiller de folik asit bulunur.

folik asit hangi gidalarda folik


folik asit hangi gidalarda folik


folik asit hangi gidalarda folik

Ancak, ışık, ısı ve gıda işleme onu kolayca yok edebilir, dolayısıyla, azami yararı sağlayabilmek için sebze ve meyveleri taze olarak veya mümkün olduğu kadar az pişirilmiş şekilde tüketmek en iyisidir.

Fasulye, fındık, ceviz, yumurta sarısı, portakal da folik asit bulunan gıdalar arasındadır.

Besinlerin yanısıra folik asit tablet olarak da alınabilir.

· folik asit vitamini B vitaminleri ile özellikle B12 ve B6 vitaminleri ile birlikte alındığında daha etkili olur. Dolayısıyla bu vitaminlerin bileşimini içeren formülde bir takviye arayınız.

· Takviyenin kalitesi daima üreticinin kalitesini bağlıdır; dolayısıyla, aynı bileşenleri içeren iki ürün eşit kalitede olmayabilir. Bileşenlerin maliyeti kullanılan folik asidin saflığına göre çok değişebilir ve birçok ürün sağlığınıza zararlı olabilecek katkı maddeleri içerir.

· Size, üretim ve kalite kontrol süreçlerinin yerinde olmasını sağlayan mevcut en yüksek standart farmasötik GMP uygunluğu izleyen bir üreticiyi seçmenizi öneririz. Bu seçtiğiniz üreticinin sadece en yüksek standartta üretim yapması size artan yararlar sağlar.