+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Bu Konudaki Etiketler

biyoloji, biyoloji animasyonlu testleri, biyoloji oksijenli ve oksijensiz solunum öss soruları, biyoloji testleri, biyolojide oksijenli ve oksijensiz solunum ile ilgili sorular, fermantasyon ve oksijenli solunum soru ve cevap çözüm, oksijenli, oksijenli solunum animasyon, oksijenli solunum çözümlü sorular, oksijenli solunum ile ilgili çözümlü sorular, oksijenli solunum ile ilgili problemler, oksijenli solunum ile ilgili sorular, oksijenli solunum ile ilgili test, oksijenli solunum ile ilgili öss de çıkmış sorular, oksijenli solunum sorular, oksijenli solunum soruları, oksijenli solunum tanımı, oksijenli solunum test soruları, oksijenli solunum testleri, oksijenli solunum testleri sorulu cevaplı, oksijenli solunumla ilgili problemler, oksijenli solunumla ilgili sorular, oksijenli ve oksijensiz solunum ile ilgili çıkmış sorular, oksijenli ve oksijensiz solunum ile ilgili sorular, oksijenli ve oksijensiz solunum soruları, oksijenli ve oksijensiz solunum testleri, oksijenli ve oksijensiz solunumla ilgili sorular, oksijensiz solunum ile ilgili sorular, oksijensiz solunum soruları, sanal biyoloji testleri, solunum , solunum animasyonu, solunum biyoloji tanımı, solunum ile ilgili sorular, solunum oksijenli oksijensiz sorular, solunumla ilgili sorular, öss de çıkmış oksijenli solunum soruları

 1. #1
  yalın isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesajlar
  37.811
  Standart
  SPONSORLU BAĞLANTILAR
  OKSİJENLİ SOLUNUM

  Canlı hücrelerde karbonhidrat, yağ ve proteinlerin oksijen kullanarak parçalanması ve ATP sentezlenmesi olayına oksijenli solunum denir.

  Karbonhidratlar monosakkaritlere, yağlar yağ asitleri ve gliserole, proteinler amino asitlere dönüştürüldükten sonra solunum tepkimelerine katılırlar.
  oksijenli ve oksijensiz solunum besinlerde depolanmış enerjiyi açığa çıkarır. Fakat oksijen kullanılınca enerjinin büyük bir bölümü açığa çıkar.

  Çünkü glikoz kendini meydana getiren bileşenlerine tam olarak parçalanır. oksijensiz solunumda ise az enerji açığa çıkar. Çünkü glikoz kendini meydana getiren bileşenlerine tam olarak parçalanmaz. Fermantasyonda son ürünlerin bazıları organik molekül olup, belli oranda enerji depo etmektedirler.


 2. #2
  kas
  kas isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator
  Üyelik tarihi
  Nov 2010
  Mesajlar
  141
  Standart
  oksijenli solunum ile ilgili sorular , oksijenli solunum soruları , oksijensiz solunum ile ilgili sorular , oksijenli solunumla ilgili sorular, oksijenli ve oksijensiz solunum soruları, oksijensiz solunum soruları, oksijenli ve oksijensiz solunumla ilgili sorular, oksijenli solunum test soruları, solunumla ilgili sorular, oksijenli solunum animasyon, 1, oksijenli solunum çözümlü sorular, oksijenli solunum ile ilgili test, oksijenli solunum ile ilgili çözümlü sorular, oksijenli ve oksijensiz solunum ile ilgili sorular, oksijenli solunumla ilgili problemler, oksijenli solunum sorular, oksijenli ve oksijensiz solunum testleri, fermantasyon ve oksijenli solunum soru ve cevap çözüm, oksijenli solunum ile ilgili öss de çıkmış sorular, solunum ile ilgili sorular, öss de çıkmış oksijenli solunum soruları, oksijenli ve oksijensiz solunum ile ilgili çıkmış sorular, biyoloji oksijenli ve oksijensiz solunum öss soruları, oksijenli solunum ile ilgili problemler

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-09-2009, 01:56
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-09-2009, 01:55
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-09-2009, 01:55
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-09-2009, 01:55
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-03-2009, 11:46