Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: oksijenli solunum ile ilgili sorular - oksijenli solunum ile ilgili sorular Hakkında

 1. #1
  yalın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Status
  Offline
  Administrator
  Üyelik tarihi
  15.Mayıs.2009
  Mesajlar
  38,203

  Standart oksijenli solunum ile ilgili sorular - oksijenli solunum ile ilgili sorular Hakkında

  Aradığınız bilgiyi bulamadıysanız;
  BİZE SORUN CEVAPLAYALIM

  OKSİJENLİ SOLUNUM

  Canlı hücrelerde karbonhidrat, yağ ve proteinlerin oksijen kullanarak parçalanması ve ATP sentezlenmesi olayına oksijenli solunum denir.

  Karbonhidratlar monosakkaritlere, yağlar yağ asitleri ve gliserole, proteinler amino asitlere dönüştürüldükten sonra solunum tepkimelerine katılırlar.
  oksijenli ve oksijensiz solunum besinlerde depolanmış enerjiyi açığa çıkarır. Fakat oksijen kullanılınca enerjinin büyük bir bölümü açığa çıkar.

  Çünkü glikoz kendini meydana getiren bileşenlerine tam olarak parçalanır. oksijensiz solunumda ise az enerji açığa çıkar. Çünkü glikoz kendini meydana getiren bileşenlerine tam olarak parçalanmaz. Fermantasyonda son ürünlerin bazıları organik molekül olup, belli oranda enerji depo etmektedirler.

  oksijenli solunum ilgili sorular oksijenli

  oksijenli solunum ilgili sorular oksijenli


  oksijenli solunum ilgili sorular oksijenli

  oksijenli solunum ilgili sorular oksijenli 2. #2
  kas
  Status
  Offline
  Administrator
  Üyelik tarihi
  01.Kasım.2010
  Mesajlar
  141

  Standart

  oksijenli solunum ile ilgili sorular , oksijenli solunum soruları , oksijensiz solunum ile ilgili sorular , oksijenli solunumla ilgili sorular, oksijenli ve oksijensiz solunum soruları, oksijensiz solunum soruları, oksijenli ve oksijensiz solunumla ilgili sorular, oksijenli solunum test soruları, solunumla ilgili sorular, oksijenli solunum animasyon, 1, oksijenli solunum çözümlü sorular, oksijenli solunum ile ilgili test, oksijenli solunum ile ilgili çözümlü sorular, oksijenli ve oksijensiz solunum ile ilgili sorular, oksijenli solunumla ilgili problemler, oksijenli solunum sorular, oksijenli ve oksijensiz solunum testleri, fermantasyon ve oksijenli solunum soru ve cevap çözüm, oksijenli solunum ile ilgili öss de çıkmış sorular, solunum ile ilgili sorular, öss de çıkmış oksijenli solunum soruları, oksijenli ve oksijensiz solunum ile ilgili çıkmış sorular, biyoloji oksijenli ve oksijensiz solunum öss soruları, oksijenli solunum ile ilgili problemler

Benzer Konular

 1. Cevap: 0
  Son Mesaj : 09.Ağustos.2009, 01:56
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj : 09.Ağustos.2009, 01:55
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj : 09.Ağustos.2009, 01:55
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj : 09.Ağustos.2009, 01:55
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj : 03.Haziran.2009, 11:46

Bu Konu için Etiketler