Gizli Numara Engelleme - Avea Özel Numara Kapatma - Bilinmeyen Numaraları Kapama
Turkcell Gizli Numaraları Engelleme
Turkcell aboneleri hatlarını Gizli numaraya kapatmak için cep telefonlarından *253#’yi tuşlayıp arama tuşuna basmaları yeterli. Servisi iptal etmek ve Gizli numaradan gelen aramaları kabul etmek için #253#’ü tuşlayıp arama tuşuna basmanız yeterli oluyor. Bu işlemler sadece bir kereye mahsus yapılıyor. Her arama için tekrar tekrar ayarlamak gerekmiyor. Bu işlemi isterseniz Turkcell Online İşlem Merkezi’nden de yapabilirsiniz.

Avea Gizli Numaraları Engelleme
Avea aboneleri hatlarını Gizli numaraya kapatmak için cep telefonlarından *253#’yi tuşlayıp arama tuşuna basmaları yeterli. Servisi iptal etmek ve Gizli numaradan gelen aramaları kabul etmek için #253#’ü tuşlayıp arama tuşuna basmanız yeterli oluyor. Bu işlemler sadece bir kereye mahsus yapılıyor. Her arama için tekrar tekrar ayarlamak gerekmiyor. Bu işlemi isterseniz Avea Web İşlemleri menüsünden de yapabilirsiniz.

Vodafone Gizli Numaraları Engelleme
Vodafone aboneleri hatlarını Gizli numaraya kapatmak için cep telefonlarının mesaj kısmına My Vodafone kodlarini yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra Gizli AC yazarak 7048’e göndermeniz yeterli. Servisi kapatmak için ise şifrenizi yazıp boşluk bıraktıktan sonra Gizli KAPAT yazarak 7048’e göndermeniz gerekiyor. İsterseniz bu işlemi My Vodafone’dan da yapabilirsiniz.