Vodafone gizliye kapatma nasıl yapılır , ev telefonundan gizli arama nasıl yapılır, ev Telefonunu gizli numaraya kapatma, gizli arama nasıl yapılır, ev Telefonunu özel numaralara kapatma, ev telefonundan gizli arama, telsimde gizli numaraya kapatmak için nasıl şifre alınıyor, ev telefonumu gizli aramalara kapattırmak istiyorum, ev Telefonunu gizli numaralara kapatma, ev Telefonunu özel aramaya kapatma, Ev Telefonu gizliye kapatma, ev Telefonunu gizli aramalara kapatma, ev telefonundan gizli numarayı engelleme, cep telimi özel noya kapatma, avea gizli noya kapama, ev Telefonu gizli no kapama, ev Telefonunu gizli numaraya kapatma nasıl, türkcell aramayı gizli noya kapatma, gizli noyu nasıl açabılırım, ev tel özel aramalara kapa, ev Telefonunu aramaya kapatma.


Cep telefonlarında gizli numaradan aranmayı engelleyen servisin devreye girmesi için kullanıcı tarafından aktif hale getirilmesi gerektiği bildirildi.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, GSM operatörleri tarafından 1 Ocak 2008’den itibaren "gizli numaradan aranmayı engelleme servisi" ücretsiz olarak hizmete sunuldu.

Ancak, servisten yararlanmak için hattın kullanıcısı tarafından aktif hale getirilmesi gerekiyor. Bu nedenle çok sayıda hat kullanıcısı, halen gizli numaradan aranabiliyor.

Servisi aktif hale getirmek için Turkcell ve Avea’da, aranacak numara olarak *2# yazıp, arama tuşuna basmak yeterli oluyor. Servisi iptal etmek için ise #2# yazarak işlemi tekrarlamak gerekiyor.

Vodafone’da ise önceden alınmış olan 6 haneli şifre, ardından bir boşluk ve "GIZLINUMARAYAKAPALI AC" yazıp, 7048’e kısa mesaj göndermek gerekiyor. Servis iptali ise aynı işlem "GIZLINUMARAYAKAPALI KAPAT" yazarak yapılıyor.

Servis ayrıca, üç GSM operatörünün internet sitelerinde kullanıcı girişi yapılarak veya satış noktalarına başvurularak da aktif hale getirilebiliyor.

Kaynak: Milliyet