Antutu Nedir

AnTuTu Benchmark uygulaması, Android cihazınızı CPU, RAM, bellek, 2 ve 3 boyutlu grafik, SD kart okuma/yazma ve veritabanı okuma/yazma gibi kategorilerde test edebilen oldukça başarılı bir uygulama.

Belli bir sayısal değer çıkar ve bu sayısal değere göre telefonuzun kalitesini cihazın içindeki donanımları öğrenebilirsiniz. Dolayısıyla cihazınızın kaçak ve sahte olup olmadığını rahatlıkla anlamanıza yardımcı olan harika bir uygulamadır.

Genel olarak Antutu BENCHMARK DEĞERİ değişiklik gösterebilir. Aynı yerden aldığınız iPhone 4s 16gb Antutu değeri 15 bin rakamı çıkabilir, aynı şekilde aldığınız farklı bir iPhone 4s 16gb Antutu değeri 14 bin çıkabilir. Bu farklılık gösterebilir. Ayrıca Antutu uygulamasının en son sürümünü kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Sahte mal olup olmadığını cihazın özelliklerden rahatça anlamak mümkündür. Ayrıca Antutu değerleri gerçekten ciddi anlamda çok düşük gözükürse cihazın sahte olup olmadığını anlayabilirsiniz. Ancak yine bildiğimiz gibi Antutunun da hilesi çıkmaktadır. Alacağınız cihazı gerçek diye aldığınız zaman Antutu değerleriyle oynanmış olduğunu anlayabilirsiniz.

Bu yüzden alacağınız ürünlerin garantili ve sağlam isim yapmış firmalardan almak ve araştırılarak almak sizin için daha iyi olacaktır.