Özet: kolda uyusma nedenleri, sag kol uyusmasi, sag kol uyusmasi nedenleri, sag kolda uyusma, sag kolun uyusmasi.

Sağ kolda uyuşma, basit nedenlerden de olabilir, hayatınızı etkileyecek önemli nedenlerden de. Bu yüzden uyuşmalarda, doğru teşhis ile doğru tedavi büyük bir önem taşır. Öncelikle konunun sağlıkla ilgili olması nedeniyle sizin bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneiririm.

Burada vereceğimiz bilgiler tedavi amaçlı değil, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Kolunuzdaki uyuşmanın nedeni boyun fıtığı olabileceği gibi konunuzun üzerine yatmanız da uyuşmaya neden olmuş olabilir. Konunun hafife alınıp da geçiştirilecek basit bir olay olarak algılanmaması gerekir.

El, kol uyuşmaları kimi zaman kan hastalıklarından, romatizma hastalıklarından, beyin ve sinir sistemi hastalıklarından, boyun omurları ve kaslarıyla ilgili bir dizi rahatsızlıklardan da ileri gelebilir. Bu arada sürekli kullanılan bazı ağrı kesici, sinir yatıştırıcı ya da bulantı giderici olarak kullanılan ilaçlar da yan etki olarak bu tür rahatsızlıklar verebilir. Bunun teşhisini ne siz, ne çevreniz ne de bizler koyamayız.

Yaptığınız iş ve çalışma tarzınızın da neden olabileceğini söyleyebiliriz. Bu nedenle en kısa zamanda bir sağlık kuruluşuna başvurup bilgi ve gerekiyorsa tedavi alın. Sağlıklı günler dilerim.