Morluk nasıl geçer,morluklara ne iyi gelir,morluklar nasıl geçer,yüzdeki morluk nasıl geçer,yüzdeki Morluklar nasıl geçer,yüzdeki Morluklara ne iyi gelir,çarpma sonrası morluk nasıl geçer,morluk nasil gecer,morluk,çarpma sonucu oluşan morluklar.

dudak morluk nasıl geçer yeni doğan bebeklerde yüzde morluk ibrahim saracoğlu göz altı morlukları gözaltı morluklarına yoğurt suyu
Çarpma sonrası oluşan Morluklara “hematom” denir. Çarpma sonucu derinin altındaki kılcal damarların kopmasıyla meydana gelen kan birikinsidir. Bu çarma sonucu yani “hematon” sonucu çarpılan bölge şişer, kızarır ve ağrır. Deri altında kanama devam ettiğisrece şişme inmez ve artar.
Morluklara gelir Morluklar nasıl geçer
Bu süreç ortalama 5-10 dakika sürer ve tamamlandıktan sonra şişme durur.

Böyle bir durumda yapılabilecek en iyi şey, bölgeye soğuk uygulamak olacaktır. Örnğin ; buz torması koyabilirsiniz. Soğuk hematonun gelişmesini durdurur ve ağrıyı azaltır. Ortalama 30 dakika sonrada ağrı tamamen kaybolur.

Hematomun 1. günden sonraki tedavisinde bölgesel heparinli pomatlar kullanılabiliyor. Fakat bölgesel tedavi yapılması da hematomlar ortalama 15 – 21 gün içinde iyileşirler.

Bazen iki cisim arasında sıkışan parmak veya tırnakların altında da hematom oluşabilir.


Bölgeyi soğutmak en doğru harekettir. Tırnak altında oluşan hematomların cerrahi yolla boşaltılması ağrıyı derhal durdurur, iyileşmeyi kolaylaştırır.
Normal olarak hematom bir kaç gün içinde kendiliğinden iyileşir. Ağır ve kompleks olan durumlar hariçtir.


Doğal ilaçlardan arnika kremleri harici olarak kulanılması uygundur
dudak morluk nasıl geçer yeni doğan bebeklerde yüzde morluk ibrahim saracoğlu göz altı morlukları gözaltı morluklarına yoğurt suyu