Kalsiyum eksikliğinde alınan besinler

Kalsiyum takviyeleri vücudunuzun mineral dengesini rahatsız eder.

Çok fazla Kalsiyum almak, ya da süt içmek. Şimdi, eğer bu belirtilerden herhangi almak için derecesi almak Kalsiyum miktarına bağlıdır. Ekstra Kalsiyum Biraz genç yaşta fark edilmeyebilir, ama vücudunuzun işlemek için daha az yapabiliyor yaşlandıkça, bu yüzden dolayı stres olabilir.

Kalsiyum güçlü dişler ve kemikler , sinir sinyal , kas kasılması , ve bazı hormonların ve enzimlerin salgılanması büyüme ve bakım için gereklidir.

Kalsiyum eksikliği el ve ayak parmakları , kas krampları , konvülsiyonlar , uyuşukluk , iştah kaybı ve anormal kalp ritimleri uyuşma yol açabilir . Tersine , aşırı Kalsiyum (özellikle takviyeleri ) böbrek taşı , yumuşak doku kalsifikasyonu ve inme ve kalp krizi gibi damar hastalıkları riskinin artmasına yol açabilir .

En çok Kalsiyum koyu yeşil yapraklı sebzelerde ve süt bulunur . Kalsiyum emilimini engelleyebilir yeşil olarak oksalatları bazı kanıtlar olsa da, yine de iyi bir Kalsiyum kaynağı , ve zaten hesap emme ve biyo - durumu dikkate alan hesaplanan yüzde günlük değer ( % DV ) bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi için , Kalsiyum emilimini bölümüne bakın. Kalsiyum% DV 1000mg olduğunu. Aşağıda ortak hizmet boyutuna göre yüksek Kalsiyum gıdaların listesi , daha fazla , besin yoğunluğu ve Kalsiyum yönünden zengin besinler ile yüksek Kalsiyum gıdaların uzun listelerini görmek .

1- Koyu Yapraklı Yeşil Bitkiler (Su teresi)
2- Düşük yağlı peynir (Mozzarella Yağsız)
3- Düşük yağlı süt ve yoğurt (Yağsız Süt)
4- Çin Lahana (Pak Choi, Bok Choy)
5- Güçlendirilmiş Soya ürünleri (Soya peyniri)
6- Bamya (Pişmiş)
7- brokoli
8- Taze Fasülye
9- Badem
10- Balık