Beyaz Küre - Beyaz Küre Yüksekliği

Beyaz kan hücreleri etkileyen sorunlar

Sizin Beyaz Küre sayısı bir vücut onları doldurmak daha hızlı hücreleri yok ediyor nedenlerle - zaman bir dizi için veya kemik iliği sağlıklı tutmak için yeterli Beyaz kan hücreleri yapma durur düşük olabilir . Sizin Beyaz kan hücresi sayısı düşük olduğunda, herhangi bir hastalık ya da enfeksiyon son derece duyarlı , hangi ciddi bir sağlık tehdidi içine spiral yapabilirsiniz .

Doktorunuz sizin Beyaz kan hücresi sayımı tam kan sayımı olarak bilinen bir kan testi ile normal olup olmadığını görebilirsiniz . Sizin sayısı çok düşük veya çok yüksek ise, bir Beyaz kan hücresi bozukluğu olabilir .

Hastalıklar ve durumlar arasında bir dizi Beyaz kan hücresi düzeylerini etkileyebilir :

Bağışıklık sistemi zayıflamış . Bu durum genellikle, HIV / AIDS gibi veya kanser ile ilgili hastalıkların tedavisi ile kaynaklanır. Bu kemoterapi veya radyoterapi gibi kanser tedavileri Beyaz kan hücrelerini yok ve enfeksiyon karşı savunmasız bırakabilir .

Enfeksiyon . Daha yüksek -daha - normal Beyaz Küre sayısı genellikle enfeksiyon - Beyaz kan hücreleri bakteri ya da bir virüs gibi bir düşman , yok etmek katlanarak artıyor bir tür gösterir .

Miyelodisplastik sendrom . Bu durum , anormal kemik iliği hücresi üretimini neden olur.

Kan kanseri . Lösemi ve lenfoma gibi kanser ve enfeksiyon ya da ağır kanama için gittikçe artan bir riski ile sonuçlanan kemik iliğinde kan hücresi anormal Çeşidi kontrolsüz büyümesi neden olabilir.

Myeloproliferatif bozukluğu . Bu bozukluk, olgunlaşmamış kan hücrelerinin aşırı üretimini tetiklemek çeşitli koşullar anlamına gelir. Bu, kan , kemik iliği ve çok fazla veya çok az Beyaz kan hücreleri , kan hücreleri , her türlü sağlıksız bir denge ile sonuçlanabilir.

Böyle bir yaralanma veya duygusal stres nedeniyle aşırı fiziksel stres gibi diğer koşullar , yüksek Beyaz Küre seviyeleri tetikleyebilir , olarak inflamasyon , iş veya gebelik sonunda , sigara , hatta aşırı egzersiz olabilir .