halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya
Alkollü İçki: Şampuanlayınız. sonra beyaz ispirto ile tampon yapınız. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Ayakkabı Boyası: Önce tiner, sonra beyaz ispirto ile silip şampuanlayınız. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Çay: leke şampuanla çıkmazsa, beyaz ispirto ile veya %10 oranında amonyak ilave edilmiş su ile tampon yapınız.
halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Çikolata, Karamel, Tatlı: Ilık su ile veya suya %5 amonyak ilave ederek tampon yapınız. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya İlaç Kozmetik: Tiner veya perkloretilen ile sildikten sonra şampuanlayınız. İz kalırsa %5 oranında amonyak ilave edilmiş su veya beyaz ispirto ile siliniz. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Kahve: leke şampuanı ile çıkmazsa, beyaz ispirto ile veya %10 oranında amonyak ilave edilmiş su ile tampon yapınız.
halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Katran, Makine Yağı, Fuel Oil: Tiner veya perkloretilen ile tampon yapınız. sonra şampuanlayınız. beyaz ispirto ile işlemi tekrarlayıp, tekrar şampuanlayınız. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Küf: Amonyaklı su ile tampon yapınız. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Meyve ve gıda Maddeleri: Ilık su ile tampon yapınız. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Mum Parafin: leke üzerine emici kurutma kağıdı koyup, ılık ütü geçiniz. Perkloretilen ile tampon yapıp, şampuanlayınız. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Parfüm: beyaz ispirto ile tampon yapınız. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Reçel, Şurup, meyve Suyu: Ilık su ile tampon yapınız. İz kalırsa tiner veya perkloretilen kullanınız.
halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Su: emici bir bezle halı üzerindeki suyu mümkün olduğu kadar alınız. tamamen kuruduktan sonra şampuan veya beyaz ispirto ile tampon yapınız. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Şarap, Limonata: Yarı yarıya su-sirke karışımı ile sildikten sonra şampuanlayınız. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Yağlı Boya: Tiner ile tampon yapınız. sonra şampuanlayınız.
halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya
Tentürdiyot: Saf amonyak ile tampon yapınız. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Tutkal, Vernik: Tiner veya perkloretilen ile sildikten sonra ılık su ile tampon yapınız veya şampuanlayınız. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Yumurta: %5 amonyak ilave edilmiş su ile veya beyaz ispirto ile tamponladıktan sonra şampuanlayınız. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Bira: Ilık suya %3 oranında beyaz ispirto ilave ederek tampon yapınız. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Plastik Boya: leke yeni ise soğuk su ile tampon yapınız. Kurumuş lekeyi çıkartmak çok zordur. uzman bir temizlik şirketine başvurunuz. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Çamur: Kurumasını bekleyiniz. sonra elektrik süpürgesi ile süpürünüz. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Ciklet: Cikleti bir bıçakla alınız. sonra perkloretilen ile tampon yapınız. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Çim, Yeşil Sebze, Çiçek: beyaz ispirto ile ıslatarak siliniz. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Hardal, Mayonez, Ketçap: Önce %10 oranında amonyak ilave edilmiş su, sonra perkloretilen ile siliniz. Gerekirse şampuanlayınız. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Kan: Soğuk su ile tampon yaptıktan sonra şampuanlayınız. İz kalırsa %5 oranında amonyak ilave edilmiş su kullanınız. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Mobilya ve Yer Cilası: Saf alkol veya perkloretilen ile siliniz. sonra şampuanlayınız. hala iz varsa %5 oranında amonyaklı su veya beyaz ispirto kullanınız. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Mürekkep: kurutma kağıdı ile iyice kuruttuktan sonra %30 beyaz ispirto %70 su karışımı ile tamponlayıp, şampuanlayınız. Saf limon suyu da iyi sonuç verir. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Pas: %3 oranında potasyum okselat ilave edilmiş su ile siliniz. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Salça, Sos, Yağ, Tereyağı: Tiner veya perkloretilen ile tampon yaptıktan sonra şampuanlayınız, iz kalırsa %5 oranında amonyak ilave edilmiş su ile tampon yapınız. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Süt, kakaolu Süt, Yoğurt: Şampuanlayınız. sonra %5 oranında amonyak ilave edilmiş su ile veya beyaz ispirto ile tampon yapınız. İz kalırsa tiner veya perkloretilen kullanınız. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Şeker: Ilık su ile tampon yaptıktan sonra şampuanlayınız. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Tırnak Cilası: Aseton ile tamponladıktan sonra şampuanlayınız. halıda lekelerı nasıl cıkartabılırım -halıya Tükenmez Kalem: Perkloretilen veya beyaz ispirto ile siliniz.alıntıdır