Sevgili araştırmacı, bu sayfamızda size İletkenlerin Hayatımızdaki Önemi sunuluyor ayrıca İletkenlerin Hayatımızdaki Önemi hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere cevap veriyoruz. İletkenlerin Hayatımızdaki Önemi için lütfen okuyun.

İletkenler, günlük yaşamımızda (özellikle kablolarda) çok önemli bir göreve sahiptir. Yalıtkanlar ise birçok konuda yardımcımız olur (örneğin; sıcak-soğuk iletiminin korunması).

Bence iletkenler çünkü ,iletkenler olmasa yalıtkanlara gerek kalmazdı.

Bence yalıtkanlar ve iletkenler önemli çünkü iletkenler olmasaydı elektrikle çalışan elektronik aletler,eşyalar çalışmazdı ve elektrik hiç iyi bir şekilde kullanılmazdı.yalıtkanlar olmasaydı bize elektrik çarpmaları çok sık olurdu ve dünyadaki insan sayısı azalırdı. Yalıtkanlar olmasaydı hiç bir zaman elektrikli eşyalara, aletlere dokunamazdık ve Hayatımızdaki eğlence anında o zman biterdi.bunun için hayatımızda iletkenlerinde yalıtkanlarında önemi çok büyük benim düşüncem bu.

Bu iletkenlik ve yalıtkanlık elektrik iletken yalıtkanlığımı,ses içinmi ısı içinmi?
Yerine göre bazen iletkenlik önemlidir bazen yalıtkanlık.

Elektriği iyi bir şekilde kayıp olmadan iletmek istiyorsan iyi iletkenlik önemli.Fakat elektrik akımının öldürücü etkisinden korunmak içinde yalıtkanlık önemli.

Isıyı iletmek için iletkenlik önemli iken ısıyı tutmak için yalıtkanlık önemli.