33 haftalık hamıleyım su an herseyım normal gıdıyor normal dogum yapmam ıcın bebek dönmüş cevremdekı herkesde normal yap dıyo bende normal ıstıyorum ama karar veremıyorum cunku normal dogum sancısından cok korkuyorum ama normal dogum yapmıs arkadaslar bu sancı nasıl bır sey dayanılmaz bır sancımı ?sunı sancı ve kendı sancımız arasındakı fark ne?dayanabılırmıyım bu sancıya lutfen cvp verın bana ve merak eden arkadaslarada yardımcı olmus olursunuz...

canım bende aynı merak içindeyim benimde 30 haftalık ama bebeğimin başı aşağıda nasıl doğumun olucak sancı nasıl birşey inan korkuyorum çatın ii dedi doktor kolay doğururmuşum ama korkuyom yinede hakkımızde hayırlıs neyse o olsun.

herkesin acı eşiği farklı. ben normalde ısrar ettim çok pişman oldum mesela.normal doğumdan hiç korkmuyordum çünkü daha önce doğum yapmamıştım. ama o gün 3 saat şiddetli suni sancı çektim sonrası dahada kötüydü. Ama sizde de aynısı olacak diye birşey söz konusu değil. doğum konusunda bence kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın..

ben suni sancı çektim.büyük tuvaletini yapmak üzereymişsin gibi geliyor.acaip bir baskı hissettim belimin alt kısmında.dayanılmayacak bir şey değil tabiki.bunca insan normal doğum yapıyo.

herkesin ağrı eşiği farklı.bedeninize sayısız bıçak saplanıyor gibi bir ağrı.en güzeli bebiş doğduğu an bitiyo ve siz o mucize anın tanığı oluyorsunuz.bence değer.zaten problem yoksa normal olan da bu.elinizi sımsıkı tutacak ve her tür durumunuzu çekecek sağlam birine ihtiyacınız var.

adet sancısının ben dıyım 5 aktı sen de 10 felaket bısey ama ben hıc o kadar sancı yasmamsıtım bu yasım kadar kendımı kaybetmısım onume gelene bagırıyorum esım o yuzden kacmıs garıbım dogum saatıme kadar kapıda beklemıs sancı bı anda gelıyo kasıklara vuruyo mıde bulantısı 5 dk sonra hafıflıyo sonra hade yıne 7 saat cektım o suni sancıyı dusunun aksam 9 da yattım taktılar serumu sabah 4 te doguma gırdım ama dogumum cok kolay oldu ben bıle sasırdım aslında bu kadr acmak ıstemezdım ama sız ıstedınız gercı herkesın bunyesı farklı benım kuzenımede verdıler suni sancı kızda tık yok gayet normal adet sancısı gıbı dedı gırdı doguma ama suda var ıkını bebegımıde normal dogumla yapmak ıstıyorum o sancıyı cekıyosun ama melegını kollarına alınca butun agrını unututyosun sıze hayırlı dogumlar kesınlıkle normal dogum yapın ne olcak azda sancı cekın analık bambaska bı duygu allahım herkese tattırsın.

canım herkesin ağrı eşiği farklıdır.şimdi buraya farklı farklı yorumlar gelecek,kafan karışmasın.benimkini söyleyim....ilk bebişimde 9 saat sancı çektim bunun 5 saati kendi sancımdı çok yormadı doğum hızlansın diye suni sancı verdiler o biraz daha şiddetlendirdi.baya zorladı beni.adet sancısının kat be katı.ama asla dayanılmaz değil.bu sancılardan sonra doğuma aldılar doğum anı 10dk lık bişey arda sorun yok zaten....ama bebeğinin dünyaya geldiği anı görmek onun ilk çığlığını duymak inan o sancılara değiyor.o anda dünya duruyor....şimdi Allah kısmet ederse son haftamdayım 2.bebeğimi de normal doğurmak istiyorum.bu iş o kadar katlanılmaz olsaydı 2. yi de normal düşünmezdim..ayrıca normal doğumun sonrası çok rahat...ilk doğumumda dikiş olmasına rağmen hiç yatmadım ben ....hiç ağrım sızım da olmamıştı...hayırlı doğumlar.....

benim şu an ikinci hamileliğim ilkinde hiç birşey bilmiyordum tabi arkadaşların söylediği gibi herkesin acı eşiği farklı tabiki zor bir olay insanın canından can ayrılıyor ben sancı geldiğinde sürekli yürüyordum zaten oturduğum yada yattığım zaman duramıyodum sancı gidince uzanıyordum sonra suyum gelmeye başladı sancı 5 ve 3 dakikada bir girmeye başladı masada yarım saat felan kaldım sonra doğum oldu bana suni sancı vermediler hani filmlerde kadınlar bağırır bağırır bebek doğunca susarlarya ben hep hadi canım derdim sanki hemen herşey bitiyor ama gerçekten öyle anında bütün acıların bitiyor benim size tavsiyem doğum sırasında alabildiğiniz kadar derin nefes alıp nefesinizi bırakmadan ıkının birde yanınızda parol ağrı kesici götürün çünkü yaptıkları ağrı kesicinin etkisi geçince temin süresi yaşamazsınız günde üç kere içmenize izin veriyor doktor Allah hepimizin yardıcısı olsun sağlıkla bebeklerimizi kucaklarız inşaallah