Bebğinizin cinsiyetini kaçıncı haftanızda öğrendiniz. ben 16 haftalık hamileyim bu hafta doktor daha cinsiyet için çok erken olduğunu söyledi.

3 aylıkken bazı bebişler gösteriyor..
Ben daha ögrenemedim
18 haftalığım.Sağlıklı olsunda 2 haftaya kadar inşallah ögrenirim..

canım bana 11+3 te erkeğe benziyo dediler
13+4 yine benziyo dediler
18 haftada erkek olduğu kesinleşti
kızımda ise 16. haftada anca öğrenmiştim
aynı doktorda.11. haftada erkeğe benziyor dedi doktor bizde gördük pipisini
13. haftada yine erkeğe benziyor dedi yine gördük pipisini
16. haftada evet kesin erkek dedi

zaten doktorum nereye bakacağını biliyordu ve bebeğimin pozisyonuda hep çok güzledi hep açıp gösterdi biz ehiç saklamadı.Ben bile anladım ekranda görünce ve ultrasond anormal siyah beyaz ultrasondu renkli değildi. Ultrason kalitesi önemlidir elbet ama , önemli olan doktorun deneyimi ve nereya bakması gerektiğini bilmesi kızlar.16. haftada kesinlikle netleşiyor bebeğin cinsiyeti aslında 11. haftadan itibaren görülebiliyor ama kesin demiyorlar.Kız bebekelrde daha geç netleşiyor ve doktorlar dneildiği gibi nedense daha geç söylüyorlar cinsiyetini.

ama ben doktorlara kızmıyorum, yani bazen erken söylenen cinsiyetlerde , sonradan yanıldığı anlaşılınca bir hayal krııklığı oluşuyor ,tahmin söylense bile insan kendini alıştırıyor.Bence bu sebeple doktorlar çok erken teşhisde bulunmuyorlar.ben 19.haftada ögrenebildim bebegimin cinsiyetini.. doktorum 4 boyutlu ultrasound kullanıyor fakat yinede erken söylemek istemedi. kız bebekleri daha geç söylüyorum dedi. bi hemşire arkadaşımdan da çok şaşırdıgım bişey ögrendim. doktorlar bebegin kız oldugunu kürtajı engelleyebilmek için özellikle daha geç söylüyorlarmış.çünkü böyle vakalarla karşılaşıyorlarmış.bazı aileler kız oldugunu ögrendiklerinde kürtaj isteyebiliyorlarmış. düşünebiliyor musunuz?

bana 20.haftaya kadar gittiğim 2 doktorda erkeğe benziyordedi
ikincisi erkek muhtemelen dedi 20.haftada renkli dopplerde 100de100 kız olduğunu öğrendim.