Satılık Jersey İnek Fiyatları

2012 Mart ayında, Jersey ırkı süt inekleri ile alakalı bir takım çalışmamdan sonra Samsun Karaköy Çiftliğini telefonla arayıp bizzat kendim çiftliğe de giderek bu ırk ineklerden nasıl alabileceğimi araştırdım. Kısaca talebiniz dilekçe ile alınıyor daha sonra dilekçeniz Ankaradaki merkezlerine gidiyor. Ankara genel merkezleriden yapmış olduğunuz talebinize göre uygun olan sayıdaki ineğin ödemeyi yapmış iseniz sizin tarafınıza teslim edilerek işlem gerçekleştiriliyor. Fakat senelik satış yapacakları inek miktarı belirli sayıda yani hatırladığım kadarı ile 50 - 60 civarında olduğu için talep çok fazla olduğu zaman esasen bizim talep ettiğimizde yaklaşık 300 civarında müracaatın yapılmış olduğunu öğrendik. Buna binahen bizim talebimiz olan 10 adet inek siparişininde olamayacağını düşünüp müracaat yapmadık.

Üstelik ineklerin fiyatının da yaklaşık 5000 TL civarında olduğunu ilettiler bunları göz önünde bulundurarak fikir elde edebilirsiniz.

Nisan 2012 : Sahibinden Satılık Orjinal 6 Tane Jersey Irkı İnek

Samsun ili Terme yöresinde ikamet ediyorum. 2010 sensinde Samsun Karaköy İşletme Çiftliğinden 6 tane Jersey saf ırkı gebe düve satınaldım. Şu an 2. danalarını dünyaya getirdiler ve üç adeti bir aylık hamile diğer 3 adedi de bu aylarda aşılanacak. Bilhassa Çiftlikten satın aldığıma ait faturaları ve kimlik pasaportları bulunmaktadır. Ayrıca ineklerin yaşları 4-5 civarındadır. Süt verme oranlarıda günlük ortalama 15 kg dır. Bu elbette besleme şartlarına bağlı olarak 20-22 kg arasında değişmektedir. Bu dönemde canlı ağırlıkları takribi 350 kg dır. Düzenli olarak sürekli veteriner hekim nezaretinde bakımları ve aşıları yaptırılmaktadır.

Ben farklı bir işle uğraştığımdan ayrıca başka bir ilde çalıştığımdan ayrıyetten babamın hastalığından dolayı bakacak kimse bulunmamasından dolayı satılıktılığa çıkarmış durumdayım.

Fiyatı: Pazarlıksız 4300 TL dir. Üstelik bir tane 16 aylık ve bir tane gebe Jersey ırkı düve ayrıca 12-15 aylık arası üç tane Jersey ırkı düve, 3-5 aylık iki tane Jersey ırkı dişi buzağıda mevcuttur. Ciddi anlamda ilgilenenler 0 505 5419855 nolu cep telefonumdan arayabilirler.

Satılık Jersey İnek Fiyatları

Satılık Jersey İnek Fiyatları

Satılık Jersey İnek Fiyatları

Satılık Jersey İnek Fiyatları

Satılık Jersey İnek Fiyatları

Satılık Jersey İnek Fiyatları