Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eskişehir Doğal Güzellikleri ve Mesire Yerleri <</Nufusu/İlçeleri/Gezilecek/Yerleri/O

 1. #1
  yalın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Status
  Offline
  Administrator
  Üyelik tarihi
  15.Mayıs.2009
  Mesajlar
  38,203

  Standart Eskişehir Doğal Güzellikleri ve Mesire Yerleri <</Nufusu/İlçeleri/Gezilecek/Yerleri/O

  Aradığınız bilgiyi bulamadıysanız;
  BİZE SORUN CEVAPLAYALIM


 2. #2
  yalın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Status
  Offline
  Administrator
  Üyelik tarihi
  15.Mayıs.2009
  Mesajlar
  38,203

  Standart Cvp: Eskişehir Doğal Güzellikleri ve Mesire Yerleri <</Nufusu/İlçeleri/Gezilecek/Yerleri/O

  Eskişehir Doğal Güzellikleri ve Mesire Yerleri  Eskişehir Mağaraları


  Eskişehir’de Aslanlı Mabet, Doğanlı Kale ve Çifteler yakınında Yazılı Kaya’nın bulunduğu yerde Gerdek Kale Mağarası bulunmaktadır.

  Kalabak Şelalesi (Merkez)


  Eskişehir il merkezine 42 km. uzaklıkta, Kalabak Köyü yakınında Ormaniçi Dinlenme Yerinde bulunan Kalabak Şelalesinin çevresi karaçam, ardıç, çınar, akça ağaç, fındık, söğüt ağaçlarını kapsayan on hektar büyüklüğünde bir alandır. Bu alan 1988 yılından itibaren mesire yeri olarak kullanılmaktadır.

  Musaözü Barajı (Merkez)


  Eskişehir-Kütahya yolu üzerinde il merkezine 21 km. uzaklıkta bulunan Musaözü Barajı DSİ sulama göletinin bulunduğu yer piknik alanı olarak kullanılmaktadır. 1967 yılında kurulan 50 hektar genişliğindeki bu alan Karaçam, meşe, söğüt ve ardıç ağaçlarını kapsamaktadır. Ayrıca gölette sazan, yayın balıkları ve kerevit avlanmakta, olta balıkçılığı yapılmaktadır.

  Şoförler Çeşmesi (Merkez)


  Eskişehir il merkezine 17 km. uzaklıkta, Bozdağlar yolunda bulunan Şoförler Çeşmesi, orman içi dinlenme yeri özelliğini taşımaktadır. Aynı zamanda burası içme suyu ve doğal güzelliğiyle Eskişehirlilerin dinlenme ve mesire yerlerindendir.

  Karataş Orman içi Dinlenme Yeri (Merkez)


  Eskişehir il merkezine 20 km. uzaklıkta bulunan Karataş Ormaniçi Dinlenme Yeri Sarıcakaya yolu üzerindedir. Meşe ağaçlarının oluşturduğu bu alan 1998 yılından bu yana mesire yeri olarak kullanılmaktadır.

  Orman Fidanlığı (Merkez)


  Eskişehir il merkezine 7 km. uzaklıktaki Orman Fidanlığı Karacaşehir Köyü’nün hemen yakınındadır. Porsuk Çayı kenarında kavak ağaçları ile kaplı olan bu alan 1962 yılında tesis edilmiş olup, 12 hektar alanı kapsamaktadır. Bu alanın güneyindeki yamacın üst kısımlarında Karacaşehir Kalesinin kalıntıları bulunmaktadır.

  Bademlik (Merkez)


  Eskişehir Odunpazarı semtinin üst kısmında bulunan Bademlik Piknik Alanı, badem ağaçlarından kaplı olduğundan bu isimle anılmaktadır. Eskişehir Ovasına hakim bir noktada bulunan bu alan, il merkezine yakınlığından ötürü de yoğun bir rağbet görmektedir.

  Hasırca (Merkez)


  Eskişehir il merkezine 30 km. uzaklıkta, Hasırca Çiftliği olarak bilinen bu alan Porsuk Çayı yakınındadır. Çam ormanları ile kaplı olan bu alanda biri açık diğeri kapalı iki kaplıca bulunmakta olup, cilt hastalıklarına iyi geldiği söylenmektedir. Ayrıca burada Kızılay’ın Gençlik Kampı da bulunmaktadır.

  Çataçık Orman İçi Dinlenme Yeri (Mıhalıççık)


  Eskişehir Mıhalıççık ilçesinde 1.350 m. yüksekliğindeki sarıçam ormanlarının bulunduğu yer, Geyik Üretme İstasyonlarından ötürü önem kazanmış ve mesire yeri olarak da kullanılmaktadır. İl merkezine 85, Mıhalıççık ve Alpuluyla da 40 km. uzaklıkta, Sündiken Dağları arasında bir yaylada yer alan Çatacık Ormaniçi Dinlenme Yeri aynı zamanda bol suları ve kullanım tesisleri ile de ilin önemli bir mesire yeridir. <div>
  __________________
  forum kuralları[/b][/url]

Benzer Konular

 1. Cevap: 0
  Son Mesaj : 17.Ağustos.2009, 12:42
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj : 17.Ağustos.2009, 12:39
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj : 17.Ağustos.2009, 11:46
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj : 17.Ağustos.2009, 10:59
 5. Cevap: 1
  Son Mesaj : 14.Temmuz.2009, 01:39

Bu Konu için Etiketler

atasözleri, barajlari, başkanı, belediye, bilgi, binası, calisma hayati, cami, camileri, cesmeleri, cumhuriyet doneminde eskisehir, dogal, doğal güzellikleri mesire, eskisehir, eskisehir alpu, eskisehir anadolu universitesi, eskisehir beylikova, eskisehir cifteler ilcesi, eskisehir gunyuzu, eskisehir han, eskisehir is, eskisehir ismi, eskisehir jeolojik yapi, eskisehir mahmudiye, eskisehir merkez, eskisehir mihalgazi, eskisehir mihaliccik ilcesi, eskisehir osmangazi universitesi, eskisehir seyitgazi, eskisehir sivrihisar, eskisehir tanitim videosu, eskisehir8217de el sanatlari, eskisehirde bulunan liseler, eskisehirde ekonomik hayat, eskisehirde madencilik, eskisehirde sicak, eskisehirin akarsu, eskisehirin bitki ortusu, eskisehirin cografi konumu, eskisehirin iklimi, eskisehirin onemli, eskisehirin simgeleri, eskisehirin yoresel yemekleri, eskisehirliler, eskisehirspor, eskişehir lüle taşı, eskişehir saat kulesi, gelenekleri, genel, gezgin, gezilecek, gözüyle, güzellikleri, haberleri, hakkinda, hakkında, hamamlari, hamamları, içmeleri, iklimi, ilceleri, kaleleri, kaplica, kaymakamlık, kervansaraylari, kervansarayları, kiliseleri, köyleri, kulesi, kümbetleri, kurtulus savasinda eskisehir, lule, medreseleri, mescitleri, mesire, mimari, müzeleri, nufusu, osmanli doneminde eskisehir, oyunları, resimleri, rnekleri, saat, selcuklu donemine, sivil, sözlü, su kulturu, tarih, tarihi, tarihi sahsiyetleri, tasi, türbe, türbeleri, valilik, yemekleri, yerleri, zenginlikleri

Etiket Bulutu.