Dicloflam Ne için Kullanılır

Hastalıklar deyince akla gelen ilk isim olan paylasimmerkezi.com sizler için en yeni konuları sunmaya devam edecek; Dicloflam 50 mg, Dicloflam fiyatı, Dicloflam ne için kullanılır, Dicloflam ne ilacı, Dicloflam ne ilacıdır, Dicloflam nedir, Dicloflam tablet ve yüzlerce konuda sizlere tam bir bilgi sunmaya devam edeceğiz.

Kullanım Şekli:


Yetişkinler: Bir kural olarak başlama dozu yetişkinlerde günde 100-150 mg’dır. Orta şiddetteki vakalarda ve 14 yaşın üzerindeki çocuklarda günde 1-2 draje yeterlidir. Günlük doz, 2 ve 3 defada verilir. Primer dismenorede genellikle günlük doz 50-100 mg’dır. Başlama dozu gerekirse 50-100 mg’dan menstrüel siklusta maksimum 200 mg’a yükseltilmelidir. Tedaviye ilk semptomlar görülünce başlanmalı ve birkaç gün devam edilmelidir. Dicloflam Draje bir miktar sıvı ile birlikte tercihen yemeklerden önce alınmalıdır. Çocuklar: Dicloflam Draje çocuklarda kullanılmaz.

Kullanım Yeri:

Romatizmanın enflamatuvar ve dejeneratif şekilleri; romatoid artrit, ankilozan spondilit, osteoartrit ve spondilartrit, vertebral kolonun ağrılı sendromları, eklem-dışı romatizma. Travma sonrası ve postoperatif ağrı, enflamasyon ve şişlik; örneğin dental veya ortopedik ameliyatı takiben. Jinekolojide ağrılı ve/veya enflamatuvar durumlar; örneğin primer dismenore veya adneksitte endikedir.