Evli Bir Bayanı Nasıl Etkilerim
Evli bir Bayanı Nasıl etkilerim, ile ilgili aramalar : bir kızı Nasıl tavlarsın bir kızı Nasıl etkilersin bir kızı Nasıl mutlu edersin.

Hoşlandığınız kadının yanına gidip onunla bir türlü iletişim kuramıyor musunuz? Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nde Sosyal Sanatlar adı altında Ali Diri’nin açtığı “Çapkınlık Okulu” dertlerine derman bulamayan erkeklere ‘kazanovalık’ eğitimi veriyor! 16 saatlik eğitimden sonra çıkan erkekler kadınlar karşısında ne utanıyor ne de kızarıyor! Üstelik kursa katılan öğrenciler daha ilk günlerinden kadınlarla iletişim kurmaya başlıyor! Hatta Ali Diri’nin dediğine göre 24 yaşındaki erkek bir öğrencisi ilk dersten sonra ilk cinsel deneyimini bile yaşamış! Bu kadar etkili derslerde neler öğretiliyor? Kadın için Nasıl erkek değerlidir? Erkekler istediği kadını Nasıl elde eder? Genç eğitmen Diri Habertürk gazetesinden Begüm Çelikkol'un sorularını yanıtladı…

Çapkınlık Okulu fikri nereden başladı?
En başta okul yapmak gibi bir düşüncem yoktu. Üstelik dört sene önce çapkınlığın 'Ç'sinden bile haberm yoktu. Beceremezdim böyle şeyleri. Bana şu anda gelen öğrencilerden bile kötüydüm. “Bunu yeneceğim” dedim ve dışarı çıkmaya başladım. Teori olarak çok fazla şey öğrendim. Kadın psikolojisi üzerine kitaplar okudum. Ama böyle şeyler için kitaplar çok kötü kaynaklar. Bilimadamlarının kötü bir tarafı var. Mesela barda yukarı çıkıyor ve “Çiftler birbirlerine kur yapıyorlar. Bunu yaparsan ilgi çekeceksin” gibi yazıyorlar. Ama gereçk yaşamda bu bir işe yaramıyor. Ben bir sene boyunca günde 7 saat haftada 7 gün dışarı çıkıp, farklı kadınlarla konuşmaya başladım. Birşeylerin yanlış gittiğini biliyordum. İstediğim kız olmuyordu. Bir konsere gitmiştim. Bir kızı gördüm, CD satıyordu. CD aldım. Yanımda da normal bir kız arkadaşım vardı. CD satan kızın benimle ilgilendiğini hissettim. Yanına gitmek istedim. Gidemedim. Konserin bitmesini bekledim. Konser bitti ama yerimden kıpırdayamadım. Kızın yanına bir türlü gidemedim. Kapıya doğru yürüyordum ama onun yanına gidemiyordum. En sonunda cesaretimi topladım ve gittim. Benimle ilgilenmiyormuş.

Peki neler düşünüyorsun o günle ilgili?
Senin türünden birisi. Bir kız var. Onunla ilgileniyorsun onun da seninle ilgilendiğini hissediyorsun ama yanına gidip konuşamıyorsun. Bu çok aptalca birşey. Sadece bende değil yüzde 95 oranında erkekte bu var.

Kadınlarda da bu korku vardır ama...
Vardır elbette ama bir ilişkiyi başlatmak, yürütmek işi ağırlıkta erkekte bitiyor. Bir kadın ne kadar cesur olursa olsun ilişkiyi başlatan erkek. Toplumsal roller de bu yönde gelişiyor. Bir de bu aralar ilişkilerin kötü gitme durumu var. Roller tamamen birbirine karışmış durumda. Kimin ne yaptığı belli değil. Erkekler kendilerinden ne beklendiğini bilmiyor. Erkeklerin tipik stratejisi “Annenin söylediklerini yap” olduğu için kadın Nasıl etkilenir konusu biraz başarısız duruma düşüyor.

KADINLARI ÇÖZMEK ZOR MU?

Kadınlar biraz çözülmez sanırım...
Aslında erkeklerden daha kolay çözülebiliyorlar. Eğer sebep-sonuç ilişkilerini çözebilirseniz bunu da anlayabilirsiniz. Ne yaptığınızı biliyorsanız sorun kalmaz. Birçok kız arkadaşım işinde çok maskulen olması gerekiyor. Ama sürekli lider olmak zorunda kalan bir kadın bile, Nasıl davranmasını bilen bir erkekle karşılaştığı zaman etkilenir, feminen yanını da keşfetmek ister. Ne olursa olsun her kadının istediği erkek tipi aynıdır: Bir kıza “Haydi gel gidiyoruz” demeden neyin kabul edilip neyin edilmeyeceğini bilemezsiniz. Çizgiyi bir kez de olsa geçmelisiniz. Böylece ben de öğrenmeye başladım.

Nasıl bir süreç oldu?
Acılı bir süreçti. Bir yıla yakın süre geçti. Ama bir ay sonra reddedilmeye de alışıyorsun. O süreçte çok şey öğrendim. Bu süreçte bu konuda kendini geliştirmek isteyen insanlarla tanıştım. Birşeyler kafamda oturdu ve okul işine girmeye karar verdim. Acayip bir hayat tarzı oluştu çevremizde. Bir erkek bu işi öğrendiğinde, denemeye başladığında, kadınlar konusunda öğrenmeye başladığında kendi hayatını da düzene sokmaya başlıyor. Mesela bizim eğitimi alıyorlar, “Kız arkadaşlarım var motivasyonum artıyor, daha çok para kazanmaya başladım çünkü iş hayatım olumlu hale döndü” diyebiliyorlar. Kendilerine bakmak için, yeni kıyafetler almak için, spor yapmak için bile motivasyonları artıyor. Üstelik eğitimi aldıktan sonra kendi işlerini bırakıp benim gibi eğitim olanlar da çıktı. Mesela İngiltere'de bir arkadaşım var. Beraber başladık bu işe. Gece dışarı çıkardık ve gece sonunda yaptıklarımızı birbirimize anlatırdık. “Yarın bunu da deneyelim” derdik. Amerika'dayken çok arkadaşımız vardı. Bizim çapkınlık konusunda iyi olduğumuzu biliyorlardı. “Beraber gece dışarı çıkalım, bize yardım edin” diyorlardı. Biz de gidiyorduk. Artık günleri, saatleri yetiştiremiyorduk. En sonunda bunu bir işe dönüştürelim mantığıyla yola çıktık.

BİN ERKEK EĞİTİMİ ALDI

Türkiye'de Nasıl tepkiler aldın?
Çok iyi tepkiler aldık. Sosyal Sanatlar'da başladık. Kötü tepki almayı bekliyordum.

Bu zamana kadar kaç erkek geldi peki?
Bir buçuk yılda bin erkeğe eğitim verdik. DVD satışlarını da sayarsak binin çok daha üzerinde. Eğitimlerden ve DVD'lerden memnun kalmazlarsa paralarını iade ediyoruz. Bu zamana kadar iade ettiğimiz olmadı. Sadece bin kişiden iki kişinin parasını iade ettim o da eğitimin düzenini bozdukları için ben kovdum.

Eğitimin süresi nedir?
Temel Eğitim koyduk bunun adını. İlk seviyesini verdik. Kasım gibi ikinci seviyeyi başlatacağım. Buna gelmek isteyenler ilk seviyenin DVD'sini alacak, öyle katılacak.

Kadın türlerine göre tavlama taktikleri var mı? Mesela entel kadın Nasıl tavlanır, cool kadın Nasıl tavlanır gibi?
Öyle bir taktik yok. Derslerde ilk olarak kadınların dünyasını anlamak konusu var...

SEKS POTANSİYELİ VAR MI YOK MU?

Çok klişe bir başlık değil mi?
Kulağa öyle geliyor ama bir kadınla seks istediğin zaman ne yapman lazım, bir kadının seks istediğini Nasıl anlarsın gibi konuları işliyoruz. Mesela bizim sokakta gördüğümüz "Hayatta seks potansiyeli yok" dediğimiz bir kadın bile gece dışarı çıktığında bir erkek bulabilir. Ama erkek için durum böyle değil. Dışarı çıktığında bulamayabiliyorlar. Bir kadın seni seçtiği zaman belki de o gün yanına gelip teklif eden onuncusundur. Nasıl farklı olman gerektiğini gösteriyoruz. Duygusal bağı yaratmayı öğretiyoruz. İlişki yönetimi diye de bir başlığımız var.

Duygusal bağ Nasıl yaratılır?
Evet farklıyız, birbirimizi istiyoruz ama gerçekten aramızda sağlam bir elektrik var mı bunu ölçüyoruz. Bu güven ve rahatlıktır. Bir kadın güven ve rahatlığı bekler. Şu an burada oturuyoruz, eğer güvende ve rahat hissediyorsan erkek iyidir. Bunu yapmanın pek çok yolu var. Açılışı Nasıl yapacaklarını tekniksel olarak öğretiyorum. Ama insanlara duygusal bağ olmadan duygusal bağ varmış gibi taklit etmelerini öğretmemeye çalışıyorum. Bir kadına seni çeken şeyi Nasıl daha iyi gösterirsin kısmını öğretiyorum.

ŞAKAYLA BAŞLIYOR

İyi de bir tekniği vardır, paylaşır mısın lütfen artık?
Mesela bana bir kadın "Ne iş yapıyorsun?" diye sorarsa ona hemen doğru yanıtı vermem. Şaka yapıyorum sonrasında doğru yanıtı veriyorum. Genelde ilk cevabım "Köle ticareti yapıyorum" oluyor. Veya "Kaç yaşındasın?" dediği zaman "12 yaşındayım ama buraya girmek için 28 diyorum" şeklinde yanıtlıyorum. Bir kadın "Sen kimsin?" dediği zaman "Kumsaldayım. Denize atlamak istiyorum. Sadece kara var. Atlıyorum. Yüzüyorum arkama baktığımda hiçbir şey kalmamış. Nereye gittiğimi bilmiyorum ama gittiğimde her şey benim için iyi olacak. Doğru yoldayım" diyebilirim. Şimdi ne dedim? Hiçbir şey demedim. Ama bunun benim için bir anlamı var. Bu hissi verdiğim sürece yapmam gerekeni yapmışım demektir. Bunun dışında "Benim hikayem" dediğimiz birşey var. Bir erkek kararlı olduğunu göstermelidir. Bugün hayatın neye benziyor? Amaçların neler? Bunları bilmen gerek. Kadınlar hırslıysan ve onu elde edebileceğine inanırsa seni tercih eder. Gittiğin yolu bildiğini öğrenmesi güven sağlar. Tutkusunu yaşayan erkek bir kadın için çok değerlidir. Hobinin seni tanımlıyor olması çok önemli. Fotoğrafçılıkla hayatını kazanıyorsan ve seni yansıtıyorsa bu iş değerli olur. Tutkularını keşfetmek kadınlar için önemlidir.

TEK GECELİK İLİŞKİYE BAKIŞ

Tek gecelik ilişkilere bakışları Nasıl erkeklerin?
Bunu sevdiklerini sanıyorlar ama yapabildiklerini gördükleri zaman bundan da sıkılıyorlar. Tek gecelik ilişki çoğu erkeğin istediği birşey değil.

Öğrencilere ödev veriyor musun?
İlk günün ödevi o gece dışarı çıkmaları.

Hemen mi?
Hemen pratik yapmaları. İlk gün yol haritasının büyük bir kısmını geçirmiş oluyoruz. Hikâye toplamadan geri gelmeyin diyorum. Bana rapor veriyorlar. Tipik ödev, dışarı çıkıp ilgilendiğin içinde en az bir kadın olan bir grubun içine girip sohbete dahil olmak.

ERKEK BEKARETİNİ KAYBETTİ
İlk ödev gününde öğrencilerinden ilginç anektodlar var mı?
Olmaz mı? Bir keresinde ilk gün ödevinde 24 yaşındaki bir çocuk bekaretini kaybetmişti.

Bu kadar hızlı mı yani?
Gece çıktık. İki kızın yanına gitti. Kızların birisi çok güzel. Ben masada başkalarıyla konuşuyorum. On dakika geçti aradan. Bana çok acıklı gözlerle baktı. Sen diğer kızı tut ben yanımdakinin üzerinde çalışacağım dedi. Çocukla sırt sırtayız. Diğer kızlar bana doğru dönükken bizim öğrenciyle diğer kız öpüştü. O gece kızı odasına götürdü ve çocuğun ilk ilişkisi yaşanmış oldu.

Peki dersleri nerede veriyorsun?
Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği'nde Sosyal Sanatlar adı altında bu eğitimi veriyoruz. İlk eğitim 16 saat sürdü. Bazen uzayabiliyor da. Bu arada eğitime 18 yaş altını almıyoruz. Yakın bir zamanda kadınlara yönelik de buna benzer bir eğitim vermeyi düşünüyoruz. Eğitimleri ve bilgileri Sosyalsanatlar.com'dan okuyabilirsiniz.