Daha önce alma ihtiyacı duymadığım makat bölgemdeki kılları, hemoroid rahatsızlığımdan dolayı önümüzdeki hafta muayene olacağım için almam gerekiyor. Gideceğim genel cerrah erkek olduğundan, makat bölgemdeki kılları almamın daha doğru olacağını düşünüyorum. Şimdiye kadar hiç almadığım makat bölgemi nasıl temizleyeceğim konusunda önerileriniz nelerdir?

Eldiven en uygun yöntem o bölge için.


Ben ağdayla alıyorum.çok da iyi oluyor.hemde tertemiz oluyor.deneyebilirsin bence.


Doktor eldiveni ile nasıl alıcağım? Az önce Jiletle biraz almayı denedim ama basur memesini keserim diye korktum, tamamlayamadım. Bir arkadaşım sesu tüy dökücü krem önerdi ama makat bölgesine kullanılıp kullanılmayacağı konusunda bir bilgisi yok. Sizlerin acaba tüy dökücü kremlerin makat bölgesine kullanılabilirliği konusunda bir bilgisi var mı?


O bölge için en acısız ve kolay yöntem doktor eldiveni..
Uygulamak da çok kolay;eldiveni tak ve uygun pozisyonda kılları kopar.Zaten kıllar eline geliyor.Eldiven sayesinde elinden kaymadan rahatca koparabilirsin.Bunu dene bence mutlaka.Jileti o bölge için kesinlikle tavsiye etmiyorum,daha önce almadığın için bir yerini kesebilirsin...


orada bir yara varsa ki hemoroidim var diyorsunuz.jilet,tüy dökücü ve ağda tahriş edebilir.yani oraya yabancı bir madde sürmeyin derim ben en mantıklısı eldiven takıp oradaki kılları koparmanızdır.belki biraz acır ama en azından tahriş olma riski olmaz.Bence de olduğu haliyle gidin doktora. Bende de hemoroit var rektoskopi yaptırdım ve kıl falan almadım. doktorlar neler görüyorlar hiç takma bunu. o bölge çok hassas, jilet vurulmaz, tüy dökücü kremlerde zararlı.rahatça göremeyeceğiniz bir yer sonuçta zarar verebilirsiniz. bu arada kaşıntın ağrın kanaman zaten doktorun vereceği kremle yada hapla geçecektir, ama yemeğe mutlaka dikkat et. Eczanelerde hemoroit mendili satılıyor onu da tavsiye ederim sana. çok geçmiş olsun...

Canım Arkadaşlarım,
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Cumartesi günü doktoruma gittim. Basur memelerimden dolayı (valla abartmıyorum karnıbahar gibi olmuşlardı) herhangi bir temizlik yapmam mümkün olmadı. Doktorum dedem yaşında tonton mu tonton 65 yaşlarında bir amcaydı. Belki genç ve yakışıklı olsaydı daha çok utanırdım o yüzden Allah yardım etti galiba.Şaka bir yana muayeneden önce hoş sohbeti ile beni oldukça rahatlattı. Ancak hemoroid muayenesi oldukça zor ve ağrılı. Secde durumundaykan parmakla muayene oluyorsunuz ki mahrem olan her yeriniz doktorca görülüyor. O nedenle sağlıklı olduğumuzda mutlaka kişisel temizliğimize özen göstermeliyiz. Çünkü acil bir durumda veya bir hastalıkta benim gibi zor durumlara düşebiliyorsunuz. Bu durum bana ders oldu.Doktor bey hap,fitil ve krem verdi. 10 gün kullanacağım eğer geçmezse basur memesini lastik takarak boğacakmış. Bu arada uzun süre ayakta durmak ve dar giysiler giymekte zararlı olabiliyormuş doktorum uyardı sizlerinde bilgisine. İyileşir iyileşmez hemen bir ağdacıya koşacağım. Bundan sonra ne oramda ne başka bir yerimde kıl mıl bırakmayacağım.

Dün Doktoruma tekrar muayeneye gitim. Maalesef tedavi sonucunu beğenmedi. Bana ameliyat yolu gözüktü.Muayeneye gitmeden önce mahallemizde ağdacılık yapan ablaya gittim. Gerçekten her yerimi pırıl pırıl yaptı. Canımı da çok fazla acıtmadı. Bunca sene traş bıçağını boşu boşuna kullanmışım. Tertemiz olunca da Doktoruma rahat rahat muayene oldum. Hakkınızı helal edin sevgili arkadaşlarım.

sizinle aynı problem var benim doktorum bayan ama yinede kötü bir durum makat taki kıllar ve bana birde temiz gelmemi içeren bir kağıt verdi bu durumda beni tedirgin etti açıkçası siz özel yerlerini gördüğünü söylediniz nasıl yani komple görecek mi..Tabii ki arkadaşım. Doktor Secde durumuna getirip, kalçalarınızı aralayıp komple o bölgenize bakıyor. Sonra da parmakla makatınızın içini muayene ediyor ki bu durumda oldukça ağrı duyuyorsunuz. Bu muayene pozisyonundan dolayı makat bölgenizi ve hatta vajinanızı doktorunuz rahatlıkla görüyor. Aman o nedenle temizliğinizi tam yapıp gidin. Sonra sıkıntı yaşamayın benim gibi. Gerçi doktorum muayene öncesi, bu durumu açıklayıp önemsemediğini muayeneyi bu şekilde yapmaya mecbur olduğunu anlatıp oldukça rahatlattı beni. Ama bayan Genel Cerrah bulunduğum yerde yoktu. O yüzden yaşlı bir erkek doktora gitmekle, biraz daha rahat oldum muayene sırasında. Sanada çok geçmiş olsun arkadaşım. Acil şifalar dilerim.

Ben epilasyon yaptırmadım ağda yaptırdım. Ağdacı abla ben ayaktayken, ince bir tahta çubuğa ağda koydu , sonra da kalçalarımı bana aralatıp makat etrafıma ağdayı sürdü. Sonrada hızlıca çekip temizledi. Ancak ön tarafımı muayene masası gibi bir masada yatırarak aldı. Tabi haliyle her yerini görüyor ağdacı. Ben daha önce traş bıçağı ile alırdım. Ancak heryerini bu şekilde temizleyemiyorsun. Ama ağda pratik ve daha etkili bir yöntem. Her zaman olmasa bile en azından doktora falan gitmeden önce yaptırmalı insan. Zaten evlenince mecbur daha sık ağdacı gitmek gerekecek.
Boşuna kendine stres yapıyorsun. Ağdacıda seni ayrı bir odaya alıyorlar. Yalnızca sen ve ağdacı oluyorsunuz. Başka kimse girmiyor odaya. Odada muayene masası gibi bir masa oluyor. Sen alt kısmını soyunup sırt üstü bacaklarını iki yana açıp yatıyorsun. Sonra ağdacı dondurma çubuğuna benzer tahta bir çubukla ağdayı sürüyor ve bir bezle çekiyor. Ön tarafın temizlenince ayağa kalkıyorsun ve arkanı ağda yapıyor ama istersen arkanı da yatarak yaptırabilirsin. Tüm bunlar bir kaç dakikada mesela bir çay içine kadar bitiyor. O sırada zaten havadan sudan sohbet ediyorsun. Sonra da ıslak mendille silinip giyinip çıkıyorsun. Yani kendini çok sıkma ve stres yapma. Rahat bir ortam oluyor ve 10 dakikada bitiyor. Ben 20 lira verdim (Bahşiş dahil). Gittiğimde benden önce bir kişi vardı sonra da ben girdim. Zaten ağdacıya erkeklerin kapıdan bile girmesi yasak endişe etme.