Defrize Nedir ? Defrize Nasıl Yapılır ? Defrize Fiyatı Ne Kadardır ?

Kıvırcık ve Dalgalı Saçları Kalıcı olarak Düzleştirme işleminin gerçek adı DEFRİZE dir. Bu iki yöntem ile gerçekleşir.
1. Klasik Defrize Yöntemi dediğimiz yöntemdir.
2. ise Yuko sistemidir.
Yuko sistemini Japonyada Yuko Yamashita tarafından geliştirilmiştir. İlk 1996 yılında Japonyada kullanılan bu yöntem şuanda dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Bizde Kuaför salonumuzda bu yöntemi yaygın olarak kullanmaktayız.

Kıvırcık saçlara sahip bayanlar düz bir saça sahip olmak isterler.

Çünkü saçlarına ciddi zaman ayırırlar. En az günde bir kez saç düzleştiricisi kullanıldığı düşünülürse bu rakam yılda 365 yapar. Buda ciddi bir zaman kaybıdır. Çok saç düzleştiricisi kullanmakta saçları yıpratır. Bu yüzden kalıcı saç düzleştirmesi yapmak isteyen çok bayan vardır.

Bu işlem 4 aşmadan oluşur.

1. Aşamada saçlar test edilir ve daha sonra sampuanla yıkanarak saç bakımı işlemi ile koruyucu katman oluşturulur.

2. Aşamada Düzleştirme işlemi gerçekleşir. Tıpkı permada ki gibi yuvarlak saçın kükürt kökleri ayrılır. Saç düzken bakım kremi ile birlikte losyon sürülür ve saçlar durulanır.

3. Aşamada Sabitleme işlemi yapılır. Metal olmayan seramik bir maşa ile saçlar düzleştirilir. Metal kullanmamızın sebebi saçlarda metal kalıntısı ve elektriklenme olmaması içindir. Sabitleyici losyon sürülerek 20-25 dakika kadar bekletilir.

4. Aşama olan son aşamada saçlara bakım uygulanır. Gözenekler açıldığı için saçların diplerine ipek proteini ile bakım yapılır. Saçların daha parlak ve canlı görünmesinide sağlar. Bu işlemi yaparak sadece saçları düzleştirmekle kalmazsınız. Saçlarınızda elektriklenme son bulur. Cansız bakımsız bir saç görüntüsü tarihe karışır. Canlı, Hacimli ve parlak bir saça sahip olursunuz.

Saçlarınızın eski haline dönme ihtimali 1,5 yıllık bir aşama ile gerçekleşir. Bu yüzden bu işlemi yaptırırken bunu göz önüne alınız.


Fiyatı : 350 TL den baslıyor.