Parmak Şişmesinin Nedenleri Nelerdir ? El Şişmesinin Nedenleri Nelerdir ?

Yaşanılan bu şişkinlikler mühim 1 rahatsızlığın habercisi olur…

sabah kalktığınızda gözlerde şişlik oluyor, gün içerisinde ayakkabınız sıkmaya, yüzüğünüz parmağınıza ensiz gelmeye başlıyorsa ödemden yakınan olanlar arasındasınız. zayıfken sizi şişman gibi gösterebilen vücutta su toplanaması fiziksel ve estetik mesele olduğu kadar rahatsızlıkların da habercisi.

vücutta su toplanaması, bedende daha çok miktarda su birikmesi biçiminde özetlenebilir. hücrelerin haricinde dokular arasında sıvı toplanmasıyla vücutta su toplanaması oluşmaktadır.

vücutta su toplanaması bilhassa çok fazla bayanın fazla yaşadığı sorunlu 1 halidir. göz kapaklarında, karın duvarında, ellerde, ayak sırtında ve bacaklarda dokular arası sıvının fazlalaşmasına bağlı olarak şişlik meydana çıkmaktadır. deri altı dokusunda şişlik belirginse bu bölgelere bastırdığınızda çukur oluşmaktadır.

diyet mühim

düzensiz hayat ve diyet alışkanlıkları tıpkı şimdiye kadar söylediğimiz yüzlerce rahatsızlığın ve problemin kapısını araladığı gibi ödemi de karşımıza çıkarıyor. İdiyopatik ödemlere ; daha çok tuz tüketimi, karbonhidrat ağırlıklı diyet, daha çok kilo yorgun olma ve stres sebep oluyor. İdiyopatik vücutta su toplanaması genelde gençlerde ve orta yaş hanımlarda daha fazla karşımıza çıkar. haşlanmış fasulye gibi gaz yapıcı besinlere daha çok önem vermek arzu edilmeyen şişliklere zemin hazırlıyor.

hareketsizlik, iklim ve hararet değişikliği, lodos, yürek, böbrek, tiroit gibi bazı rahatsızlıklar, ilaçlar, hatta dağ sporları, stres gibi çok fazla şey de vücutta su toplanaması yapıyor. vücutta su toplanmasının altlarında önemli sıhhat sorunlarının yatabileceğini de akıldan çıkarmamak gerekiyor.