Konu özet: iyi Uyumak icin ne yapmali, Uyumak icin, Uyumak icin ne yapilmali, Uyumak icin ne yapmali, Uyumak icin ne yapmaliyim, uyumamak icin ne yapmali, uyumamak icin ne yapmaliyim, Uyuyamiyorum ne yapmaliyim.

Uyumak icin yapmali Uyumak icin

Uyku sorunlarının tedavisi nasıl oluyor?
Uykusuzluğu olan kişilerin bir sonuç alamamalarına karşın Uyumak için alkol vb. maddeleri kullandıkları dikkati çekmektedir. Bu şekilde, tabloya diğer sorunlar eklenmektedir.
Uykusuzluğun kaynağı olarak görülen bedensel ve psikolojik gerginlikle başetmek için gevşeme teknikleri ile gerginlik ortadan kaldırılmaya çalışılır. Bazı uykusuzluk tablolarında ilaç tedavisi kullanılmaktadır.
Uykusuz insanların bir bölümünde sadece uyku hijyeninin düzenlenmesiyle önemli ölçüde yarar sağlanabilmektedir. Uyku hijyeni için şu noktalara dikkat edilmelidir:
*çok aç ya da tok olmamak,
*kafeinli, alkollü, kolalı içeceklerden ve tütün kullanımından kaçınmak,
*düzenli egzersiz yapmak, ancak akşam saatlerinde heyecan oluşturacak aktivitelerden kaçınmak,
*uyku gelmeden yatağa girmemek,
*yatak odasını sadece uyku ve cinsel ilişki için kullanmak,
*uyuyamadığında uyumaya çabalamamak, yataktan ve yatak odasından çıkarak başka bir yerde zaman geçirip uyku gelince yatağa dönmek,
*ne kadar uyunursa uyunsun sabah belirli bir saatte kalkmak,
*gündüzleri uyumamak ve yatak odasını ses, ışık, ısı yönünden izole etmek.

Aslında bunlar herkesin sağlıklı bir uyku için dikkat etmesi gereken kurallardır..
Uyumak icin yapmali Uyumak icin

aynı sorunu bir kaç yıldır bende yaşıyorumdur. uyuyamıyorumdur daha önceleri üniversitedeyken uyurdum ama artık uyuyamıyorumdur bir damla bile uyku yok .yalnız bir dostumun tavsiye ettiği rezene adında bir bitki çayını kullandım bu çay bana yarım saatlik bir uyku kazandırdı diyebilirim belki iyi gelebilir size de deneyin derim tabii herkesin uyuyamama nedenleri farklıdır.benimki birdenbire oluştu ve durduramıyorumdur şartlandım sankii... çok yoğun ve planlı çalışıyorumdur fakat ne kadar yorgunda olsam uyku sıfırın altında eksilerde malesef...ayrıca sağlık sorunum yok biraz farklı oldu benimkisi . ama siz yinede sağlık durumunuzla bağlantılı olması açısından bir uzmandan yardım alabilirsiniz belki ilgisi vardır.

Uyku problemini insan kendi kendisine yaratır. İsterse düzenli uykusu olur. Bugün uykunuz düzensizse, dün ne yaptığınızı, ondan önceki gün ne yaptığınızı düşünün. Yaptığınız şeyler size faydalı mı, nötr mü yoksa zararlı mı inceleyin. Bundan kastım, beslenme olabilir, plansızlık olabilir, sorumsuzluk olabilir.Sebebini bulacaksınız, inceleyin yeter.. Eğer bir hastalığınız yoksa, uyku sorununu kendi kendine oluşturan sizlersiniz. Çözümü de sizde, inanç, pozitif olma, irade, çalışkanlık, sportiflik. Gerisi yalan. Saygılar.