+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2


 1. #1
  e&e
  e&e isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesajlar
  7.286
  Standart
  SPONSORLU BAĞLANTILAR
  İltihap Kurutucu Bitkiler Nelerdir ? İltihaba Ne İyi Gelir ?

  Mayıs papatyası ( Matricaria chamomilla L. ) , ülkemizde adi papatya , babunç , tıbbi papatya yada sadece papatya adlarıyla bilinir .İthal edilen bir diğer papatya türü olan Alman Papatyası papatya çayı içirilebilir .

  Özellikle , kramplarda ve karın ağrılarında ! Papatya çiçeği , gaz birikiminde , ishalde , deri döküntülerinde , mide rahatsızlıklarında ve balgamlanmalarda yardım eder . Ayrıca , adet görme aksaklıklarında , adet görememe hallerinde ve daha başka nitelikteki , dölyatağı (rahim) şikayetlerinde , uykusuzluk , testis iltihabı , yüksek ateş , yara ve diş ağrılarında yardımcı olur . Papatya , terletici , sakinleştirici ve kramp çözücü etkilere sahip olmasının yanı sıra , her tür iltihaplanmalarda ve özellikle mukoza iltihaplarında dezenfeksiyon ve iltihap kurutucu olarak kullanılır . Göz ve gözkapağı iltihaplarında , kaşıntılı ve akıntılı deri döküntülerinde dıştan kompres ve yıkama olarak , diş ağrısında gargara olarak ve ayrıca yaraların yıkanmasında papatya çayı içiniz ; kalbiniz zarar görmeden , hemen sakinleşeceksiniz . Ağrılı bölgelere , kurutulmuş papatya ile doldurulmuş sıcak yastıklar koymak (Bitki Yastığı) da özellikle önerilir .

  Yatıştırıcı etki içeren papatya banyoları ve yıkanmaları da tüm sinir sistemini en iyi biçimde etkiler . Ağır hastalıklardan , bitkinlik hallerinden sonra kendinizi çok iyi hissetmeye başlayacak ve rahatlayacaksınız . Yüz ve cilt güzelliği bakımında da papatyayı unutmamalısınız . Kaynatılmış bitki suyu ile haftada bir kere yüzünüzü yıkayacak olursanız , cildinizin nasıl tazelendiğini ve sağlıklı bir renk kazandığını göreceksiniz . Saç bakımında da , özellikle saçları açık renk olanlar , kaynatılmış papatya suyu kullanmalıdırlar . Böyle yıkanacak olurlarsa , saçlarınız güzelleşecek ve göz okşayıcı parlaklık kazanacaktır .


  Papatya merhemi , basura karşı kullanılabilir . Bu merhem , ayrıca yaraların tedavisinde de kullanılır . Papatya buğusu kullanarak , nezle ve sinüzit kısa sürede iyileştirilebilir . Bu tür bir tedaviden sonra , doğal olarak , hemen soğuk havaya çıkmamak gerekir . Antik çağda bile , sinir ağrıları ve romatizma , papatya yağı ile masaj yapılarak tedavi ediliyordu . Eski bitki kitaplarında yazdığına göre , papatya yağı , organların yorgunluğunu alır ve kaynatılmış bitki lapası hasta mesanenin üstüne uygulandığında , ağrıları hafifletir .


 2. #2
  e&e
  e&e isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesajlar
  7.286
  Standart
  diş iltihabı için şifalı bitkiler,iltahap,iltahap için bitki,iltehap kurutucu bitkiler,iltihab kurutucu,iltihab kurutucu bitkiler,iltihaba ne iyi gelir,iltihap için bitki,iltihap için şifalı bitkiler,iltihap kurutucu,iltihap kurutucu besinler,iltihap kurutucu bitki,iltihap kurutucu bitkiler,iltihap kurutucu yiyecekler,iltihap kurutucu şifalı bitkiler,intihap için şifalı bitkiler,intihap kurutucu bitkiler,şifalı bitkiler iltihap,şifalı bitkiler papatya

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-25-2011, 04:28
 2. Tırnaktaki Bitkisel İltihap Sökücü
  By jan in forum Şifalı Bitkiler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-29-2011, 02:36
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-02-2011, 15:41
 4. İltahap Kurutucu Bitkiler - İltahap Kurutan Bitkiler
  By kas in forum Şifalı Bitkiler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-28-2010, 22:38
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-01-2010, 22:50