Alkole karşı doğal bir gıda takviyesi olarak satılan “Kunduz Kanı” Moğolistan Mantar özünden elde edilir. Alkol ve uyuşturucuyu bırakmak isteyenlerin içmesi tavsiye edilir. Alkolden şikayet edenlerin kulaktan dolma duyduğu #kunduz kanı birçok kişiye umut oluyor.

Alkolizm mücadelesinde oldukça yaygın olarak kullanılan #kunduz kanı internet üzerinden pazarlanıyor. Firma reklamlarında ürünün alkolü bıraktırmada etkili olduğunu savunuyor. Hatta bir çok klinik ve rehabilitasyon merkezlerinde kullanıldığını iddia ediyor. Ürünün tedaviyi destekleyici olması ve uzun süre etkisini korumasından dolayı modern tıpta da yer aldığından söz ediliyor.

Moğolistan’ın dağlarında ender olarak yetişen bir mantar türünden üzeri çizilerek elde edilen öz suyu olduğu için doğal olduğu söyleniyor. Mantarın kültüre edilmesi ile tamamen organik olan ürün elde ediliyor. Yaban hayvanları bu mantarı severek yediği için Moğollar halk arasında #kunduz kanı (kunduz mantarı) olarak isimlendirmişler.

Alkolden tiksindirmeye yardımcı olarak lanse edilen #kunduz kanının yan etkisi olmayan doğal ve bitkisel olduğu belirtiliyor.

Bu ürünü yemek ve içeceklerin içerisine bağımlıya fark ettirmeden kullanılması tavsiye ediliyor. Hatta yemek, çay ve kahve gibi yiyeceklerin içerisine katın deniyor.

Ancak alkolü bırakmak öncelikle kişinin iradesini kullanarak kendisi istemesiyle olur. Bu sorunu ileri boyutlara ulaştığında psikolog desteği ile çözülebilir. O nedenle bu tür bir bitkisel ürünün alkolü bırakmada mucize olmasını beklemek yanlış olur. O nedenle büyük umutlarla bu tür desteklere para harcamayın