Malt Bira Anne Sütünü Arttırır mı - Malt Biranın Bebege Yan Etkileri Var mıdır ?
Malt Birası Anne Sütünü arttırırmı ve ne kadar süre ile miktarı ne kadar kullanılır.ayrıca bebeğe bir yan etkisi olurmu bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Anne sütü hepime doğanın bir hediyesi adeta. Bebeğin ilk doğum anından itibaren ilk salgılanan kolestum (ağız) en iyi antibiyotikten bile kat kat kuvvetli bir içeriğe sahip. İlk 3 gün içerisinde bebeğin almış olduğu bu ağız, bebeğinizin immün sisteminin kuvvetlenmesi için şart. Bebeğinizi bol bol emzirin ve bağışıklık sistemini doğal yollardan kuvvetlendirin. Ama sütünüz az ise ve sütünüzü artırmanın yollarını arıyorsanız bir kaç doğal önerimiz olacak size.
* Bolca rezene ve ısırgan çayı tüketilebilir (günde n- 5 fincan).
* Şişmanlatmayan demir kaynakları olarak yeşil mercimek, brokoli, roka, ıspanak, pazı, dereotu, çekirdekleri ile birlikte yenen siyah üzüm, dut pestili, yumurta ve yağsız kırmızı et tercih edilebilir
* . Hamilelikle bu demir kaynakları alırken, 20 dakika öncesi veya sonrasında, süt ürünleri ve koyu çay tüketilmemeli. Aksine yenilen yemeklere limon sıkılırsa daha faydalı olur.
* Susam yağı ile memelere dıştan dairesel şekilde hareketlerle masaj yapılması da katkı sağlar. * Ayrıca günde 3 litre su içilmelidir.
* Anne Sütünü en çok artıran ise alkolsüz biradır (malt özü), Sabah, öğle ve akşam sadece bir kahve fincanı içilecek alkolsüz bira, Anne Sütünü artırıp, içeriğindeki B vitamini sayesinde de annenin bağışıklık sistemini korur.

Biranın Anne Sütünü arttırdığı konusunda tüm dünya ülkelerinde yaygın bir inanç mevcuttur. Ancak Anne sütü ile ilgili bilimsel çalışmaları değerlendirerek Anne sütü ile ilgili temel özellikleri belirleyen komitelerin raporlarında bu konu kesinlikle kabul görmemiştir. Biranın Anne Sütünü arttırıcı özelliği ile ilgili inancın bilimsel bir desteği yoktur.

Bazı anneler de bira yerine bira fabrikalarından temin ettikleri bira maltını içerler. Bu amaçla bira mayasını bile suyla eriterek tüketen anneler vardır. Bunlar bilimsel desteği olmayan bir bilginin gerekli olmayan yanlış uygulamalarıdır.

Bazı kaynaklar yararlı bazı kaynaklarlarda tam tersını soylemektedir.Dogru bilgiyi doktorunuzdan edinmeniz daha saglıklı olur.