İspanyada gezilecek yerler ispanya gezilecek yerler ispanya turistik yerleri barselonada gezilecek yerler ispanya hakkında genel bilgiler ispanyada nereye gidilir Barcelonada nereye gidilir barcelona turistik yerler barcelonadan madride nasıl gidilir madrid gezilecek yerler barcelona nereye gidilir ispanya hakkında kısa bilgi Barcelonada gezilecek yerler ispanya gezilecek yerleri ispanya turistik yerler.

stad şehrin dışında kalıyor biraz ama gidebilirsin tabi ki..

sagrada familia diye bi kilise var. bitmeyen kilise diyorlar, yazın gittiğimde hala vinçler yapımına devam ediyodu. 1882'de başlanmış yapımına. etrafında gezdiğinde bi çok farklı mimarın yaptığı anlaşılıyor.

las ramblas diye bi caddesi var, sahilden merkeze doğru uzanıyor. ortası trafiğe kapalı, kenarlarında ince yollar var. orda bi çok sokak gösterisi vs. görebilirsin. hareketli bi cadde.

las ramblas'ın deniz tarafında colombus heykeli vardı, onun orda deniz tarafında marina var. marina'nın oralarda alışveriş merkezi vardı, barcelona'nın ilk avm'siymiş ama gitmemiştim, meraklıysan bakılabilir. bu mevsimde nasıldır deniz bilmiyorum da yazın sahil baya hareketliydi.

las ramblasın diğer tarafında bir meydan var, o meydandan las ramblas'ın devamı olan sokağın sağ paraleliydi sanırım, gotik mahallesi var. ilginç bi yer, görülesi bence. (sagrada familia da oralardaydı yanlış hatırlamıyorsam)

flemenko gösterilerine gidebilirsin ama eğer madrid'e gitme imkanın varsa flemenko orda izle derim.

eğer deniz ürünleriyle aran iyiyse iyi bi balık restoranında güzelce karnını doyurabilirsin. açık büfe yerler oluyor, isim olarak hatırlamıyorum da bolca çeşit vardı gittiğim yerde ve güzel de yapmışlardı.

sangria diye bi içkileri var, şarapla yapılıyor. hoş bişi, balık restoranına gidebilirsen deneyebilirsin. bu dediğim marketlerde bizim cappy meyve suları gibi litrelik kutu paketlerde de satılıyor (şişelisi olanlar da var tabi). ama restoranların kendi yaptıkları daha güzel oluyor.

eğer vaktin varsa bi gün andorra'ya gidebilirsin. oraya turlar düzenleniyor. güzel bir ülke, ayrıca alışveriş için de gayet uygun. ayrıca bir ülke görmüş oluyorsun Barcelonada nereye gidilir Barcelonada gezilecek doğası falan da güzel, bu mevsimde daha da güzel olur tahminimce.

girona-figures diye iki şehir var barcelona'nın kuzeyinde. oralara turlar oluyor. onlara gidebilirsin. sanatçıların eser ve müzelerinin olduğu şehirler.

barcelona'nın dışına kaçtım biraz, geri döniyim. bu las ramblas dediğim caddenin deniz olmayan sonunda, karşı tarafta (las ramblas'ın devamı olan yerde, sokağın adı değişiyo orda). sağ tarafta arada bi meydan var. plaza catalunya diye geçiyo (catalunya meydanı). orda oturup birşeyler yiyip içebilirsin, kare şeklinde bi binanın ortasındaki meydan. ortasında heykel veya havuz vardı tam hatırlamıyorum, kenarlarda da hediyelik eşya satan yerler, ufak restorantlar falan var. meydana masalar falan atmışlar (bu mevsimde bilmiyorum masaların halini). etrafta ufak gösteri yapan tipler, hoş müzik falan oluyo. güzel bi meydan.


Gece hayatı içinde Port Olimpic'e gidiceksin! Birçok turist discosu var oralarda takılabilirsin fakat daha elit birşeyler arıyorsan yine aynı bölgede sahilde ve bir sokak gerisinde gece clupleri var. Mekana bakıp gözün korkmasın elit görünsede girebilirsin içeriye gayet normal kıyafetlerle ve trye göre ekonomik sayılır fiyatlar.

O bölgede Catwalk'ı öneririm. Bodyguardı türk bir abidir ayrıca içerde gittiğin güne göre ronaldinho, etoo gibi isimlerle karşılaşabilirsin. Buna rağmende vip fiyatı 100 € ,normal girişte 30€ 2 içkidir.


-en ana caddesi denebilecek la rambla'nın etrafında ne kadar sokak warsa gir çık kafana göre dolaş.
onun haricinde gaudi ne yaptıysa görmeye değerdir diye adamın

-bütün bina/eserlerini gez gör.

-dali ve picasso (ve belki einstein)müzelerini gez oralardayken hazır.

-bi de cüzdanına falan dikkat et özellikle la rambla'da performansları izlerken falan (cüzdanı çaldırdıydım).

-sonra bu la ramblanın deniz tarafında liman var, orda bi alışveriş merkezimsi birşey var, ordan bişiler alabilirsin ucuza kaliteli falan.

-bi öğleden sonra mutlaka park güell'e git (gaudi'nin yine tabi) ve bi sal, otur bi çay iç (kendin götür Barcelonada nereye gidilir Barcelonada gezilecek)